انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  09:09   

معترضان کُرد یکی از شلوغ ترین ایستگاه های قطار لندن را مسدود کردند

سرویس جهان- تظاهرکنندگان کرد در اعتراض به سکوت غرب در برابر تهاجم ترکیه به عفرین، ایستگاه کینگ کراس لندن را برای ساعاتی مسدود کردند.
 

به گزارش کردپرس، روز گذشته در اقدامی کم سابقه تظاهرات گسترده ای در سطح شهرهای اروپا و در اعتراض به تهاجم نظامی ترکیه به عفرین صورت گرفت. معترضان کرد ساکن اروپا ضمن انتقاد از سکوت غرب خواستار متوقف شدن حملات 52 روزه ترکیه به عفرین در شمال سوریه شدند.

رسانه های انگلیس از مسدود شدن یکی از شلوغ ترین ایستگاه های قطار لندن بر اثر اعتراض کردها به تهاجم ترکیه به عفرین خبر دادند. سکای نیوز، ایندیپندنت و تلگراف از مسدود شدن ایتسگاه کینگ کراس لندن و یکی دیگر از ایستگاه ها به نام منچستر پیکادیلی خبر داده اند.

پلیس گفته است به اعتراض شهروندان کرد احترام می گذارد اما آنهایی که با هجوم به محل استقرار تاسیسات ایستگاه باعث ایجاد اختلال شده اند بازداشت و محاکمه می شوند. پلیس جهت جلوگیری از اقدامات مشابه در ایستگاههای قطار این مسیر همچنان حضور خواهد داشت. تجمع اعتراضی کردها در این دو ایستگاه باعث لغو تعدادی از سفرهای قطار لندن شده است.

اعتراضات مشابهی در شهرهای اروپا از جمله بروکسل، دوسلدورف آلمان، پاریس و چند شهر دیگر صورت گرفت.

ترکیه روز 20 ژانویه 2018 تهاجم گسترده هوایی و زمینی خود را با کمک نیروهای شورشی ارتش آزاد سوریه به عفرین انجام داد. این نیروها هم اکنون در حومه عفرین مستقر شده اند. به گفته منابع مختلف تاکنون بیش از 200 غیرنظامی بر اثر حملات ترکیه جان خود را از دست داده اند.

کد خبرنگار: 40101