انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  09:19   

اورهان میراوغلو، نماینده کُردتبار حزب عدالت و توسعه:

آنان که کنترل شمال سوریه را در دست دارند هیچ ارتباطی با کردهای سوریه ندارند

سرویس ترکیه - اورهان میراوغلو، نماینده کردتبار حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با تاکید بر این که حزب اتحاد دموکراتیک سوریه هیچ ارتباطی با منافع کردها ندارد تصریح کرده است: نباید منافع یک قوم را با منافع یک گروه در کفه ترازو گذاشت.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، اورهان میراوغلو، نماینده کردتبار حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ساخت 400 مجتمع مسکونی در نصیبین عنوان کرد: دیواری که میان ما و مردم نصیبین وجود داشت فروپاشیده است. بلایی که همه ما را متوجه خود کرده بود مشخص بود. با مردمان نصیبین دیر به هم رسیدیم و وقتی رسیدیم میانمان دیواری کشیده شده بود. خدا را شکر که آن دیوار فروپاشید. ما به اراده مردم نصیبین احترام می گذاریم. مردم اینجا تنها به دنبال یک ماجرا افتاده بودند.

نماینده ماردین در پارلمان ترکیه در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که آنها که کنترل {شمال} سوریه را در دست دارند {حزب اتحاد دموکراتیک سوریه} هیچ ارتباطی با منافع کردها ندارند خاطرنشان کرد: نباید منافع یک قوم و منافع یک گروه را در کفه ترازو گذاشت. ما نمی خواهیم فیلمی را که در گذشته تماشا کرده ایم بار دیگر به نظاره بنشینیم. باید ببینیم که میان کردی که در استانبول زندگی می کند با کردی که در نصیبین زندگی می کند هیچ تفاوتی وجود ندارد. ترکیه را یک کل باید ببینیم. تحولات سوریه و عراق را باید خوب ببینیم. واقعیت این است.

 

کد خبرنگار: 30102