انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  09:26   

کسب جایزه جشنواره فیلم آمریکا توسط کارگردان کردستانی

سرویس کردستان- فیلم کوتاه «آخرین آغوش» پنجمین ساخته سامان حسین پور کارگردان کردستانی که تاکنون به 8 جشنواره بین المللی راه پیدا کرده، در اولین گام خود توانست یک جایزه از جشنواره فیلم آمریکایی را از آن خود کرد.

به گزارش کردپرس؛ این فیلم داستان خانواده ای را روایت می کند که آنچنان سرگرم تلفن های همراه خود هستند که حتی متوجه مرگ یکی از اعضای خانواده نمی شوند.

 این فیلم با مشارکت حوزه هنری کردستان در زمستان 1396 تولید شد که نویسندگی و کارگردانی آن را سامان حسین پور بر عهده داشت و در کنار وی: زانیار لطفی به عنوان تصویربردار، آکو زندکریمی به عنوان دستیار کارگردان، محمد توریوریان به عنوان صدابردار و ژونا سجادی، فریدون علی رمایی، رشید حسین پور، علی پناهی، نیما حسینی، پروین فلاحی، کژال صادقی، فرشته احمدی، نوید زارع و شورش وکیلی به عنوان دیگر عوامل در تولید این فیلم سهیم بودند.

آخرین آغوش به کارگردانی سامان حسین پور توانست لوح تقدیر بخش داستانی هفتمین جشنواره کوتاه و شیرین آمریکا را از آن خود کند و همچنین به 7 جشنواره دیگر راه پیدا کند که شامل اکران فیلم و نامزدی در جوایز جشنواره می باشد. سیزدهمین جشنواره پاپی جسپر آمریکا، جشنواره کودک سئول در کره جنوبی، جشنواره پنج قاره ونزوئلا، جشنواره های یوسپشال و فرهنگ و توریسم هند، جشنواره فیلم کوتاه جوان فرانسه و جشنواره فیلم مستقل اتریش اسامی جشنواره هایی است که فیلم کوتاه آخرین آغوش در آنها حضور خواهد داشت و به نمایش گذاشته می شود.

گفتنی است سامان حسین پور تاکنون 5 فیلم کوتاه داستانی را کارگردانی کرده است که جدیدترین اثر او با عنوان ذبح به صورت مشترک با آکو زندکریمی کارگردانی شده است و در مراحل پس از تولید به سر می برد.