سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  10:13

انتقاد نماینده کردستان از عدم احتساب حق نوار مرزی کارکنان و معلمان شهرهای مرزی

سرویس کردستان- نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس از عدم احتساب حق نوار مرزی برای کارکنان و معلمان شهرهای مرزی انتقاد کرد.

به گزارش کردپرس، منصور مرادی در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه در قانون مدیریت خدمات کشوری برای فرهنگیانی که در نوار مرزی فعالیت می‌کنند، حقوق و مزایای ویژه‌ای باید در نظر گرفته شده که متأسفانه آموزش و پرورش به این قانون عمل نمی‌کند، گفت: در بند 1 ماده ۶۸ این قانون آمده است؛ کارکنانی که در مناطق بد آب و هوا و مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت می‌کنند از فوق‌العاده شغل بهره می‌برند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌  صورت گرفته در این زمینه، افزود: مبلغ حق نوار مرزی در هر منطقه بستگی به قانون دارد و "فوق‌العاده شغل" مناطق کمتر توسعه یافته و بد آب و هوا درصدی از حقوق ثابت فرهنگیان است.

وی با تأکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد که چرا این قانون را برای فرهنگیان اجرایی نمی‌کند، اضافه کرد: اضافه‌ پرداخت نوار مرزی در آموزش و پرورش مورد تأکید نمایندگان مناطق محروم است و با وجود پیش بینی بودجه برای تحقق این مهم، باید علت عدم اجرایی شدن این بند قانونی از سوی دولت و آموزش و پرورش مشخص شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه  ومحاسبات مجلس یادآور شد: مراجعات بسیاری از سوی فرهنگیان به نمایندگان مجلس به دلیل همین عدم پرداخت فوق‌العاده شغل معلمان نوار مرزی صورت گرفته که نمایندگان مجلس نیز نسبت به این مسئله حساس شده‌اند./