انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  13:25   

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان در جمع خبرنگاران

پلیس برای مدیریت ایام نوروز آماده است/ کشف 84 درصدی سرقت‎ های واقع شده در سال جاری

سرویس کردستان- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه در 11 ماه سال جاری 84 درصد سرقت های واقع شده در استان کردستان کشف شده است، گفت: پلیس برای مدیریت ایام نوروز در استان از هر لحاظ آماده است.

به گزارش کرد پرس عبدالله فاتحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بحث جرایم پنهان مانند کلاه برداری و جعل هم با تلاش تیم های تخصصی پلیس بیش از 97 درصد جرایم در سال جاری کشف شده است، گفت: اکثر سرقت های انجام شده در استان در سال جاری سرقت های خرد است.

کاهش 2 درصدی تصادفات درون شهری

فاتحی با بیان اینکه در حوزه تصادفات درون شهری هم در سال جاری 2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم گفت: در خصوص تصادفات درون شهری منجر به مرگ  هم کاهش 6 درصدی را شاهد هستیم.وی افزود: میزان تصادفات برون شهری در این مدت 4 درصد افزایش یافته است.

رشد 83 درصدی کشفیات مواد مخدر

فاتحی با بیان اینکه در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حوزه کشفیات مواد مخدر شاهد رشد 83 درصدی هستیم، گفت: تیم های تخصصی و کشف پلیس در استان کردستان عملکرد موفقی از خود نشان داده‎اند  و جزو موفق ترین تیم های تخصصی پلیس در سطح کشور هستند.

مردم جواهرات و اسناد را در خانه نگه داری نکنند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه توصیه ما به مردم خصوصا در ایام تعطیل این است که احتیاط را در همه زمینه ها مد نظر داشته باشند، گفت: کسانی که در این ایام به مسافرت می روند بهتر است جواهرات، اسناد و کالاهای با ارزش خود را در خانه نگه داری نکنند و آن را به صندوق های امانت بانک ها یا سایر جاهای مطمئن بسپارند.

سنت های کهن را احیا کنیم

وی با اشاره به اقدامات پلیس برای افزایش امنیت و آرامش در جشن های پایان سال گفت: باید با فرهنگ سازی احیای آداب و رسوم گذشته را که هر کدام حاوی معنا و مفهوم خاص خود است را زنده کرده و آنها جایگزین برخی اقدامات ناشایست مانند آتش بازی های خطرناک و استفاده از مواد منفجره که باعث از دست رفتن آرامش و آسایش مردم می شود، کنیم.

وی اذعان داشت: در شب چهارشنبه سوری 96 حدود 86 نفر در چهارشنبه آخر سال مسدوم شده‌اند، که 70 نفر آنها را مردان به خود اختصاص داده‌اند.

معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه 59 نفر از این افراد استفاده کنندگان از مواد محترقه بودند، گفت: 26 نفر از این آسیب‌دیدگان را کسانی به خود اختصاص داده‌اند که رهگذر بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با فرهنگ‌سازی‌هایی که طی این چند سال انجام گرفته شاهد کاهش آسیب‌دیدگان در این حوزه بوده‌ایم که امیدواریم با انجام اقدامات کلیدی‌تر در این راستا شاهد کاهش بیش از پیش این اتفاقات ناگوار در استان باشیم.

فاتحی با بیان اینکه پلیس تحت هیچ شرایطی مخالف شادی مردم نیست، گفت: ما به عنوان متولیان امنیت هیچ مخالفتی با شادی منطقی و معقول مردم  نداریم.

وی اظهار کرد: برگزاری مراسمات چهارشنبه‌سوری و شب نوروز باید به صورت محله محور برگزار شود تا خانواده‌ها بتوانند با مدیریت درست این برنامه‌ها مانع از بروز مشکلات جبران ناپذیر شوند.

وی با اشاره به اینکه انتظامی استان در طول تعطیلات نوروزی با تمام توان در راستای صیانت از مال و تامین امنیت مردم تلاش می‌کند، گفت: در این راستا با استفاده از تمام ظرفیت‌ها تا پایان طرح نورزی با جدیت تلاش خواهیم کرد.فاتحی خاطرنشان کرد: تمام مجرمین سابقه‌دار در طول تعطیلات نوروزی در رصد کامل انتظامی استان هستند.

وی با بیان اینکه بحث آموزش برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از استفاده از مواد آتش‌ساز به شهروندان به ویژه جامعه هدف خود را آغاز کرده‌ایم، گفت: تشکیل کمپین‌ها نه، به ترقه از اقداماتی بوده که صورت گرفته و این دست کارها می‌تواند نقش مهمی در کاهش اتفاقات ناگوار در این روزهای پایان سال ایفا کند.