انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  13:48   

خبرنگار اعزامی کُردپرس به عفرین گزارش داد:

تاکتیک ترکیه در جنگ عفرین

سرویس سوریه- ارتش ترکیه به وسیله بمباران های شدید هوایی، مبادرت به تصرف نقاط مختلف عفرین می کند.

به گزارش خبرنگار حوزه جنگ کُردپرس در عفرین، در  جبهه راجو، جندریس، مابتا، شرا و بلبل چیزی که توجه را جلب می کند، تحرک کُند نیروهای زمینی ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به این کشور است. در واقع توان عملیات زمینی در این نیروها محدود است و همه پیشروی آنان در سایه جنگنده های اف ۱۶ ترکیه است. اثبات این موضوع هم توقف ۳ روزه پرواز جنگنده های ترکیه بر فراز عفرین بعد از هدف قرار گرفتن هوایمای جنگی روسیه بود که روس ها را خشمگین کرده بود. در آن‌ سه روز تقریبا ۵۰ درصد نقاطی که ترک ها اشغال کرده بودند، توسط نیروهای کرد بازپس گرفته شد.

اما ترکیه در تاکتیک جنگی خود بدین‌ نحو عمل می کند که ابتدا پهپادهای جاسوسی و کاشف خود را که برخی از آن ها مدل های آمریکایی و اسرائیلی بوده و به ریزی حشرات هستند، در آسمان‌ نقاط مورد نظر به پرواز درمی آورد و هر تحرکی را اطلاع داده و پس از چند دقیقه آنجا با خاک‌ یکسان می شود.

خبرنگار میدانی کردپرس در عفرین در جبهه (شرا) با این‌موضوع برخورد کرده و به دلیل همین هواپیماهای جاسوسی و به دلیل بمباران شدید هوایی و نقطه به نقطه نزدیک به ۸ ساعت زیر درختان زیتون این‌ منطقه اسیر شده بود.

مرحله دوم حملات هوایی به صورت بمباران چند ساعته روستاها برای ورود زمینی است.

جنگنده های ترکیه چنان روستاها را بمباران می کنند که هیچ جنبنده ای نمی تواند جان بدر ببرد و همین‌ عامل باعث خروج نیروهای کُرد از روستاها و سنگر گرفتن  در تپه ها و درختان می شود.

ارتش ترکیه امروز از محور شرا به دروازه شرقی عفرین‌ رسید که پیش از آن ۸ کیلومتر با شهر فاصله داشت. در واقع جنگنده های ترک ۲۴ ساعت محور شرا را زیر آماج موشک های خود قرار دادند تا به دروازه شهر برسند و این در حالی است که غیرنظامیان زیادی در روستاها زندگی می کنند و افراد زیادی در این بمباران ها جان باختند.