انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  14:54   

«گل نساء» نامزد جایزه «رِمی» جشنواره هوستن آمریکا شد

سرویس کردستان- «گل نساء» اولین فیلم بلند «ستار چمنی‌گل»، کارگردان سنندجی  نامزد جایزه «رِمی  Remi » از پنجاه و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «هوستن» آمریکا شد.

به گزارش کرد پرس، این فیلم که فیلمنامه  آن را «ویدا صالحی» در نخستین حضور بین‌المللی خود در پنجاه و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «هوستن» آمریکا روی پرده می‌رود و نامزد جایزه «رِمی» Remi از این جشنواره معتبر سینمای جهان شده است؛ «محمد فكورى» فيلمبردار جوان و خوش‌آتيه سينماى ايران و مدیر فیلمبرداری این اثر سینمایی به نمايندگى از كارگردان فيلم، در اين دوره از جشنواره حضور پيدا مى‌كند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «هوستن» یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل جهان محسوب می‌شود و  بزرگان سینمای جهان در این جشنواره، جوایز «رِمی» را از آن خود کرده‌اند. پنجاه و یکمین دوره این جشنواره در روزهای 31 فروردین تا 9 اردیبهشت ماه 1397 (20 الی 29 آوریل 2018) در ایالت تگزاس در کشور آمریکا برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم «هوستن» که در سال 1961 تاسیس شده است؛ با جشنواره‌‌های فیلم «سان فرانسیسکو» و «نیویورک» جزو مهمترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکا به شمار می‌رود. این جشنواره در ابتدای تأسیس به شکل غیررقابتی آغاز به‌کار کرد؛ ولی در سال 1968 به شکل رقابتی برگزار می‌شود.