انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  15:21   

استاندار کردستان خطاب به فرمانداران

با فساد و رشوه خواری مبارزه کنید/ مردم در برخی موارد به مسئولان بی اعتماد شده اند

سرویس کردستان-  استاندار کردستان گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان تام‎ الاختیار دولت با هر گونه فساد اداری و رشوه خواری مقابله کنند و در این خصوص احساس بی تفاوتی نکنند.

 به گزارش کرد پرس بهمن مرادنیا در نشست مشترک فرمانداران و بخشداران استان با بیان اینکه  مردم در برخی موارد به مسئولان دولتی بی اعتماد شده و بر این باورند که در دستگاه های دولتی بی عدالتی و فساد اداری وجود دارد، گفت: این باور غلط در واقع توهین به حاکمیت، نظام و مسئولان دولتی است و فرمانداران می توانند با مقابله با فساد اداری و رشوه خواری، اعتماد مردم را به دست آورند.وی از فرمانداران خواست در ایام تعطیلات خانواده های شهدا را از یاد نبرند و با عیادت از آنها که عزیزان خود را در راه وطن و نظام اسلامی فدا کرده اند، به این فداکاری ها و ایثارگری ها ارج نهند و یاد آنها را گرامی بدارند.

مرادنیا گفت: فرمانداران به مساله ورزش و گسترش فضایی ورزش همگانی در شهرستان ها توجه خاص داشته باشند چون از این طریق می توان از آسیب های اجتماعی در جامعه کم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد سال 97 سال پر خیر و برکتی برای استان کردستان باشد و با تخصیص اعتبارات در بخش های مختلف و اهدای تسهیلات بانکی به کارآفرینان وضعیت اشتغال در استان نیز بهبود یابد.

فضای نشاط آور و امید بخش در جامعه ایجاد کنیم

وی با بیان اینکه اگر مردم در جایی متقاضی برگزاری آیین شاد و با نشاط نوروزی هستند، مسئولان ضمن دادن مجوز با آنها همراه و همگام شوند، گفت: ما مسئولان برای خدمت رسانی به مردم قبول مسئولیت کرده ایم و اجازه ندهیم برخی عناصر فرصت طلب از این موقعیت سوء استفاده کرده و میان مردم و مسئولان شکاف ایجاد کنند.

مرادنیا تاکید کرد: آیین های باستانی نوروز، مختص به گروه خاصی نیست بلکه متعلق به همه اقوام ایران زمین است و همگان حق دارند با شرکت در آیین های ویژه این عید باستانی، شادی کنند.

وی گفت: مساله امنیت و آرامش در آیین های نوروزی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مسئولان با حضور خود و همراهی در برگزاری این آیین ها، اجازه ندهند کسی به این امنیت خدشه ای وارد کند.