انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  17:03   

مواد محترقه دست ساز چشمان جوان ارومیه ای را کور کرد

سرویس آذربایجان غربی- یک جوان 27 ساله در این شهرستان به دلیل انفجار مواد محترقه دست ساز چشمانش را از دست داد و وضعیت جسمانی وخیمی دارد.

 

 به گزارش کردپرس، صبح امروز  مواد محترقه دست ساز در خیابان تربیت ارومیه  در بدن یک جوان منفجر شد و سبب کور شدن چشمان این جوان شد.

ابراهیم شاد قوشچی مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه ضمن آنکه وضعیت جسمانی این جوان را وخیم توصیف کرد، به  ایرنا گفت: این جوان مواد محترقه را در زیر لباسش جاسازی کرده بود، در زمان بالا بردن کرکره مغازه و در اثر گرمای بدن و ایجاد جرقه مواد محترقه منفجر شد.

وی ادامه داد: با وجود تاکید جدی مسئولان در خصوص استفاده نکردن از مواد محترقه برخی از مردم نسبت به حوادث ناشی از این مواد بی توجه هستند.

وی از مردم خواست تا با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از استفاده از مواد محترقه و منفجره، چهارشنبه سوری خود و خانواده هایشان را به گریه و عزا تبدیل نکنند.

شاد قوشچی تاکید کرد: جوانان نباید مواد محترقه و منفجره را در زیر لباس هایشان پنهان کنند زیرا این مواد در اثر گرمای بدن آتش می گیرد.

به گزارش ایرنا از 22 تا 27 اسفند سال گذشته 298 نفر در آذربایجان غربی بر اثر استفاده از مواد محترقه دچار حادثه شدند که حدود 60 درصد از این افراد در رده سنی جوان و نوجوان قرار داشتند.

شهر ارومیه نزدیک به 750 هزار نفر جمعیت دارد و در سطح 10 هزار هکتاری آن 10 ایستگاه آتش نشانی فعال است./