انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  17:15   

ورود نظامیان ترکیه به عمق سه کیلومتری خاک اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرماندار منطقه سوران اقلیم کردستان اعلام کرد که نظامیان ترکیه با افزایش پیشروی های خود در خاک اقلیم، وارد عمق سه کیلومتری اقلیم شده و تعداد آنان نیز رو به افزایش است.
 

 

 

به گزارش کردپرس، کرمانج عزت فرماندار منطقه سوران در شمال اقلیم کردستان و هم مرز با ترکیه در گفتگو با سایت خبری خندان گفت که طی دو روز گذشته پیشروی های نظامیان ترکیه در خاک اقلیم کردستان افزایش داشته و اکنون به سه کیلومتری عمق خاک اقلیم رسیده و هم‌زمان شمار نیروهای خود را نیز افزایش داده اند.

وی افزود که این نظامیان از یک ماه و نیم گذشته وارد خاک اقلیم شده  در مناطق مرزی خواکورک در رشته کوه های روباروک  مستقر شده اند و هدف آنان از پیشروی های بیشتر مشخص نیست.

همچنین گفت که نظامیان ترکیه در این مناطق اقدام به ایجاد پایگاه و مواضع بیشتری برای خود کرده و در مرزهای خود نیز شمار بسیاری تانک و تجهیزات سنگین نظامی و توپخانه را مستقر کرده و جنگنده های ترکیه نیز در آسمان منطقه دیده می شوند.

به گفته فرماندار سوران این وضعیت موجب نگرانی شدید میان شهروندان ساکن منطقه شده است.

در چند روز گذشته نیز وزیر خارجە ترکیه اعلام کرد که ارتش این کشور پس از پایان عملیات حمله به کردهای سوریه در عفرین، حمله به نیروهای پ.ک.ک در اقلیم کردستان را آغاز می کند.