انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  19:07   

معاون سازمان صنعت آذربایجان‌غربی:

سیاست‌های حمایتی برای توسعه نظام پخش کالا در آذربایجان‌غربی اعمال شود

سرویس آذربایجان غربی-معاون امور بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: باید سیاست‌های حمایتی جهت گسترش فوری نظام پخش کالا در استان اعمال شود.

به گزارش کردپرس، محمد دهقان با اشاره به مشکلات و تنگناهای موجود در صنعت پخش کالا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این ارتباط تمایل شرکتهای پخش به خرید و فروش برندهای وی‍ژه موجب انحصاری بودن بازار و ضرر سایر تولیدات می شود.

وی افزود: علاوه بر آن توزیع کالاهای غیر استاندارد و نامرغوب با پائین ترین قیمت توسط شرکتهای بدون مجوز موجب ضرر شرکتهای مجوز دار و تولیدات مشابه می شود.

دهقان با بیان پیشنهاداتی در راستای ساماندهی وضعیت صنعت پخش کالا گفت: باید اعمال سیاست های حمایتی جهت گسترش فوری نظام پخش کالا برای مدت مشخص و محدود انجام شود.

معاون امور بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: علاوه بر آن، ایجاد ساز و کارهای لازم جهت اعمال محدودیت برای فعالیت مراکز پخش فاقد مجوز پخش نیز می تواند اعمال شود.

وی بیان کرد: ایجاد تمهیدات لازم برای رفع مشکل تمایل مراکز پخش به خرید برندها و انحصار سازی و ایجاد و راه اندازی شعبه انجمن شرکتهای صنعت پخش ایران در استان و تفویض اختیار های لازم در زمینه های شناسایی ،صدور و تمدید مجوز پخش و اجرای برنامه های تنظیم بازار کالاهای اساسی و پر مصرف در مقاطع زمانی مورد نیاز باید در دستور کار قرار گیرد.