سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 21 اسفند  ::  22:33

درخواست رسمی کُردهای سوریه برای تاسیس دفتر نمایندگی در آمریکا

سرویس جهان- بر اساس سندی که آرون اوند تحلیلگر مسائل کردها و خاورمیانه منتشر کرده است کردهای سوریه از آمریکا خواسته اند اجازه بدهد با تاسیس دفتر در خاک این کشور، در راستای اهداف کردها در سوریه که فدرالسیم در راس آن قرار دارد به فعالیت بپردازند.

 

به گزارش کردپرس، آروند لوند تحلیل گر مسائل خاورمیانه و کردها در صفحه توییتر خود سندی منتشر کرده است که بر اساس آن شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی نیروهای دموکراتیک سوریه که کُردها هدایت آن را بر عهده دارند درخواستی را برای کسب مجوز جهت فعالیت قانونی خود در خاک آمریکا ارائه کرده و خواستار صدور مجوز دفتر فعالیت این نهاد در این کشور شده است.

در این سند و در بخش تشریح فعالیت های مورد نظر آمده است:« ماموریت شورای دموکراتیک سوریه در آمریکا تمرکز بر آشنا کردن مردم این کشور با روند دموکراتیک در سوریه و ترغیب دولت ایالات متحده آمریکا برای تصویب قوانینی در راستای تقویت دموکراسی در سوریه و استفاده از مدل فدرالیسم به عنوان راه حل بحران سوریه است.»

بخش جالب خواسته کردها، درخواست از آمریکا برای تجهیز هرچه بیشتر « ارتش دموکراتیک فدراسیون شمال سوریه »، پایان دادن به « اشغال» سوریه از سوی ترکیه و افزایش کمک های انسان دوستان به مردم منطقه است.

کردهای سوریه همچنین از آمریکا خواسته اند به نیروهای وابسته به فدراسیون شمال سوریه اجازه دهد یک فرودگاه بین المللی را در سوریه در اختیار گرفته و آن را اداره کنند.

آروند لوند هدف کردهای سوریه از ایجاد دفتر در آمریکا را لابی گری و کسب حمایت نهادهای دولتی این کشور عنوان کرده است.

تاریخ درخواست کردهای سوریه برای ایجاد دفتر نمایندگی در آمریکا به روز 31 ژانویه 2018 حدود 10 روز بعد از تهاجم ترکیه به عفرین باز می گردد.

کد خبرنگار: 40101