سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  12:20

شهردار ایلام در نشست خبری:

ایلام فاقد طرح جامع خدمات شهری/ شهرداری ایلام در زمینه منابع مالی پایدار فقیر و مظلوم است

سرویس ایلام- شهردار ایلام گفت: این شهر همچنان از لحاظ منابع مالی ضعیف بوده و پشتوانه های مالی پایدار و قابل  اتکایی برای این شهر وجود ندارد و این شهر در این زمینه هم فقیر و هم مظلوم است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،طالب صادقیان در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات این استان که در محل هتل زاگرس ایلام برگزار شد گفت: این در حالی است که استان ایلام و حوزه این شهر قابلیت ها و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد اما تاکنون از این ظرفیت ها برای درآمدزایی شهرداری  و جذب منابع مالی بهره گیری نشده است.

صادقیان با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها گردشگری عامل اصلی توسعه است گفت: در ایلام جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که همه اینها می توانند عاملی برای جذب گردشگر و کسب درآمد برای شهرداری باشند.

شهردار ایلام وجود صنایع کوچک و بزرگ در شهرهای دیگر را از عمده ترین تأمین کننده های منابع مالی برای شهرداری عنوان کرد  و گفت: ایلام از این نظر نیز فقیر بوده و شهرک‌های صنعتی این شهر اغلب یا تعطیل و یا نیمه کاره هستند و نمی توان به آنها اتکا کرد.

صادقیان تصریح کرد: استفاده از منابع و درآمدهای معمول شهرداری صرفا جوابگوی خدمات معمول شهری بوده و نمی توان با این منابع قطره چکانی طرحهای شهری بزرگی را اجرایی کرد.

ایلام فاقد طرح جامع خدمات شهری

وی از دیگر مشکلات شهر ایلام را حوزه خدمات شهری عنوان کرد و گفت: این شهر فاقد طرح جامع خدمات شهری بوده و حتی ناوگان خدمات شهری ایلام ضعیف و بدون کارایی هستند.

شهردار ایلام با بیان اینکه در برخی شهرهای بزرگ کشور اجرای طرح ها و خدمات نه تنها به سال و ماه بلکه به روز و حتی ساعت است، تصریح کرد: از دیگری مشکلات حوزه شهری در ایلام، بحث ترافیک است که  این معضل از گذشته در این شهر بوده و همنان مشکل ساز است.

صادقیان افزود: معضل ترافیکی شهر ایلام به حدی است که سال گذشته از حدود 16 هزار دستگاه خودروکه وارد استان شده و شماره گذاری شده اند حدود 50 درصد آنها وارد شهر ایلام شده و مشکلات بسیاری را به وجود آورده اند، این در حالی است که تعداد خودروهای خروجی از این شهر بیشتر از 700 دستگاه نبوده است.

 وی  تصریح کرد: ترافیک و افزایش خودرو در شهر ایلام مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده است که از جمله این مشکلات می توان مشکلات اجتماعی، اتلاف وقت مردم،درگیری های عصبی و مشکلات دیگر را نام برد.

محلاتی که در شهر ایلام رها شده اند

شهردار ایلام در ادامه افزایش سرانه فضای این شهر را از جمله خدمات برجسته شهرداری و شورای شهر عنوان کرد و گفت: هم اکنون میزان فضای سبز در این شهر به حدود 3 و 6 متر افزایش یافته است. این در حالی است که در گذشته سرانه فضای این شهر 1 و 6 متر بوده است.

صادقیان تصریح کرد: در زمینه فضای سبز ایلام تجهیز و راه اندازی پارک بلوط یکی از عمده ترین اقدامات شهرداری ایلام بوده که توانسته کمک بسیاری به شادمانی و آسایش مردم و افزایش فضای سبز این شهر داشته باشد.

وی با اعلام اینکه برخی محلات شهر  ایلام به حال خود رها شده اند گفت: این مناطق نیازمند زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی  و توجه مسئولان هستند که البته شهرداری ایلام به سرمایه گذارانی که قصد ورود به این عرصه را داشته باشند کمک خواهد کرد.

شهرداری ایلام در ادامه گفت: رشد حاشیه نشینی یکی دیگر از معضلات شهری ایلام بوده و مناطق زیادی که در سالهای گذشته به عنوان سکونت گاههای غیر رسمی در این شهر ظهور کرده اند فاقد امکانات اصلی و ضروری همون روشنایی، جاده، اب و برق و گاز هستند.

به گزارش کردپرس در این نشست علاوه بر شهردار ایلام ، مظفر میرزاد سخنگو و عضو شورای شهر ایلام نیز گزارشی از فعالیتها و عملکرد شورای این شهر را ارائه کرد.

قبل از آغاز این نشست خبری،آیین کلنگ زنی طرح جدید بلوار خبرنگار و میدان رسانه شهر ایلام با حضور خبرنگاران و پیشکسوتان حوزه خبر و رسانه این شهر در محل بلوار خبرنگاران ایلام برگزار شد.