انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  08:42

توصیه های پلیس برای چهارشنبه آخر سال

سرویس ایران- نیروی انتظامی همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال در راستای کاهش صدمات و خسارات و حفظ نظم و امنیت جامعه، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کردپرس، دراین بیانیه آمده است:‌

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همواره برای اجرای مطلوب وظایف و ماموریت های سازمانی خود که موجب تامین نظم،امنیت و آرامش هموطنان عزیز می شود، با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال از شهروندان گرامی انتظار دارد مثل گذشته در تحقق توصیه های انتظامی و پیشگیرانه، پلیس را همراهی کنند.

 در این بیانیه با اشاره به اینکه می توان با رعایت نکاتی ساده، آخرین چهارشنبه سال را ایمن و با خاطرات خوش همراه کرد، آمده است: هرچند بلوغ فکری، فرهنگی و اجتماعی مردم قانونمند مخصوصا جوانان فهیم  در سال های اخیر به کاهش چشمگیر خسارات، لطمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال منتج شده است و این امر بیانگر افزایش همدلی و همراهی صمیمانه تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با نیروی انتظامی می باشد اما باید توجه کرد که قطعا هر گونه بی تدبیری و عدم کنترل رفتارهای هیجانی حادثه آفرین خواهد بود.

نیروی انتظامی با اعلام اینکه خرید و فروش مواد خطرآفرین، انفجاری و احتراقی که نظم و آرامش جامعه و شهروندان را مخدوش می نماید، ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون برخورد می شود.

استفاده از مواد "محترقه" همواره خطر انفجار، ایجاد خسارات جانی و مالی را در پی خواهد داشت، هم چنان که آلودگی شدید صوتی، استرس، تشنج های روحی و نقض حقوق شهروندان، ره آورد برگزاری غیر متعارف و غیر اصولی این مراسم خواهد بود.

تجربه تلخ خانواده ها در پس رفتارهای غیرقانونی و ناهنجار برخی افراد که مخل نظم و امنیت هستند، اراده نیروی انتظامی را برای  برخورد با هنجارشکنان تقویت و دو چندان کرده است، تأکید دارد؛ قانون شکنی و ایجاد مزاحمت و سلب آرامش مردم در هیچ آیین و فرهنگی پذیرفته نیست و پلیس از طریق سامانه 110 آماده دریافت گزارشات مردمی است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، نسبت به اقدامات هنجارشکنانه افرادی هر چند قلیل تاکید نموده و همانند سال‌های گذشته با مخلان و مزاحمان آسایش مردم، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر و اخلال در نظم و امنیت عمومی برخورد قاطع و جدی خواهد داشت؛ بر همین اساس در راستای کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال با تأکید بر "محله  محوری" از مردم و خصوصا تمامی والدین می خواهد تا در چهارشنبه پایانی سال در کنار فرزندان خود و با نظارت و کنترل دقیق آنها از بروز حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.

در پایان این بیانیه آمده است: امیدواریم، امسال نیز همچون سال های گذشته با همکاری و همیاری شهروندان با پلیس و در سایه امنیت و آرامش، روزهای پایانی سال را با کمترین حادثه سپری کنیم.