سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  09:16

بهجت ییلدیریم نماینده HDP در پارلمان ترکیه:

کشته شدن کودکان و غیرنظامیان را همه قبول می کنند تنها حزب عدالت و توسعه نمی پذیرد

سرویس ترکیه - بهجت ییلدیریم، نماینده آدی یامان در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها با انتقاد شدید از عملیات نظامی ترکیه در عفرین گفت: کشته شدن کودکان و غیرنظامیان را همه قبول می کنند تنها حزب عدالت و توسعه است که نمی پذیرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، بهجت ییلدیریم، نماینده آدی یامان در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها که در پارلمان ترکیه سخن می گفت در اظهاراتی عنوان کرد: ارتش آزاد سوریه می تواند دشمنی و کینه ای از ملت کرد در دل داشته باشد و امروز در عفرین دست به بی وجدانی بزند، ولی نباید اجازه داد هم نیروهای امنیتی ترکیه که فرزندان همه ما هستند و هم مردمان آنجا دچار فلاکت های بزرگی شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مسئله که بافت جمعیتی در عفرین در حال تغییر دادن است را تنها ما نمی گوييم. این را سازمان های مستقل جهانی می گویند سازمان ملل متحد هم معتقد به این موضوع است. ولی زمانی که این موضوع از سوی محمود طغرول، نماینده حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان مطرح می شود او را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. کشته شدن کودکان و غیرنظامیان را همه قبول می کنند تنها حزب عدالت و توسعه است که نمی پذیرد.

ییلدیریم تصریح کرد: متاسفانه این حمله ناحقی که صورت گرفته است حکومت ترکیه را از واقعیت ها دور کرده است. با استفاده از خشونت، فشار، دستگیری، زندانی کردن و حتی اخراج از کار تلاش می شود تا ملت را ساکت کنند. هر زمان که به آدی یامان می روم با ملت حرف می زنم، تا کنون کسی را ندیده ام که از این حملات حمایت کرده باشد. کسانی که از این حملات حمایت می کنند افرادی هستند که انتظارتی از حکومت داشته و به خاطر منافع شخصی خود در برابر این حاکمیت ترس تسلیم می شوند. یک بار دیگر به حگومت ترکیه از این جا پیام مي دهم این جنگ را متوقف کنید. دل کردها را به دست بیاورید. به اتفاقاتی که بازسازی و جبران آن ها غیر ممکن است فرصت ندهید.

 

کد خبرنگار: 30102