انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  10:12   

تحویل صدها عنصر داعش از سوی اربیل به بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول پاسخگویی به گزارش های بین‌المللی در اقلیم کردستان اعلام کرد که اربیل در چارچوب طرحی مشترک با بغداد، روند تحویل صدها عنصر داعش را به دولت عراق آغاز کرده است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان 24، دیندار زیباری اعلام کرد که اقلیم کردستان بر اساس طرحی مشترک با دولت عراق صدها تن از عناصر مسلح داعش را که قبلاً از سوی نیروهای پیشمرگ دستگیر شده اند، به بغداد تحویل می دهد و این روند نیز آغاز شده است.

پیش‌تر برخی مقامات دولت عراق و نمایندگان مجلس این کشور اقلیم کردستان را متهم کردند که عناصر دستگیر شده داعش را آزاد کرده و حاضر به تحویل دادن آنان به دولت مرکزی عراق نیست.

مسئول پاسخگویی به گزارش های بین‌المللی در اقلیم کردستان، با اشاره به این اتهامات افزود که اربیل روند تحویل این عناصر را به بغداد آغاز کرده است و تاکنون شماری از آنان به دولت عراق تحویل داده شده اند و تمامی همکاری های لازم را نیز در این خصوص با نهادهای مرتبط در دولت عراق انجام داده است.

به گفته دیندار زیباری بر اساس طرح مشترک تهیە شده این روند طی چند مرحله انجام می شود و در هر مرحله 50 الی 55 عنصر داعش به دولت عراق تحویل داده می شود.