انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  11:04   

عملیات نیروهای عراقی برای پاک‌سازی حویجه از بقایای داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نیروهای عراقی عملیاتی گسترده را در اطراف منطقه حویجه در نزدیکی کرکوک برای پایان دادن به تحرکات بقایای داعش در این منطقه آغاز کردند.

به گزارش کردپرس، علی حسینی سخنگوی نیروهای حشدالشعبی در محور شمال در گفتگو با رادیو صدای آمریکا اعلام کرد که نیروهای عراقی در اطراف حویجه واقع در غرب کرکوک، عملیات نظامی گسترده ای را با هدف پاک‌سازی منطقه از عناصر باقی مانده داعش آغاز کرده اند.

وی با اشاره به تحرکات اخیر عناصرت باقی مانده داعش در منطقه گفت که در این عملیات مقادیر بسیاری سلاح و تجهیزات نظامی و خودروهای بمب گذاری شده داعش در منطقه ریاض حویجه کشف و ضبط شده است.

علی حسینی همچنین گفت که محدود کردن تحرکات داعش در منطقه نیازمند عملیاتی گسترده و هماهنگ در دیالی، صلاح الدین و کرکوک است و این عملیات باید در یک زمان صورت گیرد؛ چراکه عناصر داعش در این مناطق به تردد و تحرکات نظامی مشغول‌اند.

وی اخباری را که در مورد حضور داعش در جاده ارتباطی کرکوک و بغداد و اقدام آنان به کشتن شهروندان منتشر شده است را تکذیب کرد.

همچنین ناظم کهیه مسئول پیشین هماهنگی میان حشدالشعبی و نیروهای پیشمرگ در کرکوک نیز اعلام کرد که طی شب های گذشته، عناصر داعش در روستاهای جنوب کرکوک مشاهده شده اند.

وی تأکید کرد که امنیت این مناطق بسیار ضعیف بوده و بازگشت ساکنین روستاهای منطقه نیز کمک بسیاری برای داعش بوده زیرا بسیاری از عناصر داعش از ساکنین این روستاهای اطراف حویجه هستند.