انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  12:27

رئیس پلیس آگاهی کردستان عنوان کرد

در کردستان قتل سریالی رخ نداده است

سرویس کردستان-  رئیس پلیس آگاهی انتظامی کردستان گفت: هیچ گونه قتل سریالی در کردستان اتفاق نیافتاده  و اقتل ‌هایی هم که اتفاق می افتد، به دلیل  اختلافات خانوادگی، نزاع فردی و مواردی از این قبیل  است.

به گزارش کرد پرس، جمال سلمانی گفت: وقوع قتل هم در سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته یک درصد رشد داشته ضمن اینکه 95 درصد قتل‌های به وقوع پیوسته در استان کشف شده است.

وی با بیان اینکه در 11 ماهه امسال با تلاش مسولان استان و همکاری سایر ارگان‌ها به ویژه دستگاه قضا و از همه مهم‌تر همراهی مردم، مشکل خاصی در بحث جرائم نداشته‌ایم، گفت:  به ازای هر 100 نفر از جمعیت استان کردستان یک فقره سرقت صورت می‌گیرد، که البته نیروی انتظامی استان تمام تلاش خود را برای کاهش این میزان به کار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه به لحاظ پیشگیری از سرقت در استان اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: در زمینه سرقت از منزل در استان، نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش، سرقت از مغازه 11 درصد و کیف‌ قاپی 18 درصد کاهش داشته‌ است.

وی تصریح کرد: کردستان رتبه اول کشوری در جرم جعل اسناد را دارد که این جرم در سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، یک درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان همچنین از افزایش 7 درصدی کشف جرائم اقتصادی در 11 ماهه امسال در استان خبر داد و با بیان اینکه 54 باند قاچاق کالا در سطح استان شناسایی و منهدم شده‌اند، گفت: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در استان به نسبت سال گذشته با رشد 11 درصد به لحاظ ارزش مواجه است.