سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 اسفند  ::  19:18

مشاور رئیس‌جمهور عراق:

بغداد حقوق کارمندان اقلیم کردستان را همزمان با بازگشایی فرودگاه ها پرداخت می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مشاور رئیس‌جمهور عراق اعلام کرد که دولت این کشور حقوق کارمندان اقلیم کردستان را هم‌زمان با ازسرگیری پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان پرداخت می‌کند.

به گزارش کردپرس، عبدالله علیاوه یی مشاور فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، گفت که اعضای هیئت دولت عراق پس از نشست امروز هیئت دولت به وی اطلاع داده اند که حیدر عبادی نخست وزیر عراق  در این نشست اعلام کرده که پنج شنبه 24 اسفند/15 مارس، حقوق کارمندان اقلیم کردستان را پرداخت می کند.

در همین حال شبکه تلویزیونی العراقیه اعلام کرده که عبادی در این نشست هم‌زمان با اعلام این خبر، از مسئولان و مقامات اقلیم کردستان درخواست کرده که در پرداخت حقوق کارمندان اقلیم همکاری کنند.

این حقوق شامل کارمندان آموزش و پرورش و بهداشت اقلیم کردستان است و حقوق دیگر کارمندان از سوی بغداد پرداخت نمی شود.

عبادی پیش‌تر اعلام کرده بود که حقوق کارمندان اقلیم را پس از بررسی کامل لیست حقوق بگیران اقلیم و شناسایی و حذف نام های غیرقانونی از آن، پرداخت می کند و تاکنون فقط بررسی لیست کارکنان و حقوق بگیران دو وزارت آموزش و پرورش و بهداشت اقلیم به پایان رسیده است.

روز گذشته نیز قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان اعلام کرد که اگر عبادی حقوق کارمندان دو وزارت آموزش و پرورش و بهداشت را پرداخت کند، اقلیم نیز حقوق مابقی کارمندان خود را پرداخت می کند.

دولت عراق از سال 2014 و در پی اختلافات سیاسی با اربیل پرداخت حقوق و بودجه اقلیم کردستان را قطع کرده و در واکنش به برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم نیز پروازهای خارجی در فرودگاه های اقلیم را ممنوع کرد و امروز سه شنبه‌ اعلام کرد کە این ممنوعیت  لغو می شود.