سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند 1396  ::  10:46   

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری خبر داد:

برگزاری مراسم شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان سنندج

سویس کردستان- معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: مراسم شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان سنندج  برگزار می شود و در این مراسم برنامه‌های متنوع و شاد که عمدتا برگرفته از آداب و فرهنگ پیشینیان ما بوده است اجرا خواهد شد.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج،  سرکوت نجفی با بیان اینکه عید نوروز یکی از اعیاد باستانی و کهن ما ایرانیان است که در مناطق مختلف کشور و بر اساس آداب و فرهنگ هر منطقه برگزار می شود، گفت: این مراسم روز سه‌شنبه 29 اسفند از ساعت 15 الی 19 برگزار می‌شود.

نجفی  گفت: در این مراسم آیتم‌های نظیر اجرای موسیقی، مراسم سوارکاری (سوارانه) با اجرای 10 سوار کار، اجرای هلپرکی با حضور 10 گروه و نور افشانی و روشن‌کردن آتش برگزار می‌شود.

وی از تمامی شهروندان دعوت کرد: با حضور پرشور در مراسم شب نوروز علاوه بر احیاء آداب و فرهنگ این دیار اغاز سال نور را در کنار هم جشن بگیریم.

نجفی با بیان اینکه  متاسفانه در چند سال اخیر بسیاری از آداب و جشن‌های ما در شب نوروز به فراموشی سپرده شده و استفاده از مواد محترقه باعث حوادث ناگوار در این شب به یادمانی شده است، گفت:  شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، فرهنگ وارشاد اسلامی، ورزش وجوانان و حوزه‌هنری و با هدف احیاء آداب و روسوم  کهن مردمان کرد و همچنین جذب گردشگر با برگزاری جلسات مختلف و اخذ مجوز برگزاری جشن دسته جمعی را در دستور کار خود قرار داد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از حمایت‌های استاندار، معاون عمرانی استانداری، فرماندار و دستگاه‌های نظارتی که بستر برگزاری این مراسم را فراهم آوردند تقدیر وتشکر نمود و به همشهریان توصیه کرد: با حضور و استقبال ازمراسم شب نوروز و رعایت نظم شبی به یادمانی و خاطره‌انگیز را در آغاز سال‌نو رقم  بزنند.