سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند  ::  17:50

7 نمایشگاه نوروزی در مهاباد برپا می شود

سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری مهاباد گفت: در ایام عید باستانی نوروز ۷ نمایشگاه شامل سه نمایشگاه صنایع دستی و چهار نمایشگاه آداب و سنن در مهاباد برگزار می شود.

آرش شهابی رئیس اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری (23اسفند) درهشتمین جلسه ی شورای اداری شهرستان مهاباد گفت: برپایی 7 نمایشگاه نوروزی، برگزاری جشنواره‌ بازی های بومی محلی، برگزاری مسابقات ورزشی در روستاها و مهاباد با استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در ایام عید  پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: کمیته های دوازده گانه ستاد خدمات سفر تاکنون ۱۶ جلسه با ۹۲ مصوبه تشکیل داده‌اند تا در زمینه خدمات رسانی به مسافران نوروزی اقدامات لازم را انجام دهند. در همین راستا ۷۹۵ اتاق و سوئیت با ظرفیت یک هزار و ۵۳۱ نفر از طریق مراکز اقامتی، هتل ها، مهمانسراهای دولتی و مدارس پیش بینی شده است. همچنین۱۵ بازدید نظارتی مشترک در قالب چهار تیم در بازار مهاباد انجام گرفته است

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی اظهار داشت: در ایام عید اتوبوس گردشگری فعال خواهد بود و در تمامی مناطق نمونه گردشگری پایگاه های امداد و نجات دایر نیز خواهند بود.

معاون مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش مهاباد نیز در این جلسه گفت: ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان در مهاباد راه اندازی شده و بنرها و تابلوهای راهنمایی مسیر تا محل اسکان در ورودی و سطح شهر نصب شده اند، همچنین خودروهای امداد فرهنگیان و پیک موتوری راهنمای میهمانان فرهنگی نوروز خواهند بود.

وی با اشاره به امکان رزرو اینترنتی محل اسکان فرهنگیان گفت: یکی از مدارس مهاباد دارای سیستم رزرو اینترنتی که از اول اسفندماه فعال بوده و فرهنگیان از سراسر کشور تاکنون اقدام به رزرو مکان اسکان نموده‌اند.

امیریان افزود:  در مجموع ۱۵ مدرسه با ۱۴۵ کلاس تجهیز شده که از این تعداد ۱۸ کلاس ویژه پذیرای مسافران فرهنگی سراسر کشور در مهاباد است.

در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد ضمن تقدیر از فعالیت های نیروی انتظامی در ایجاد امنیت پایدار در این شهرستان گفت: با تلاش های نیروی انتظامی، تمهیدات و فرهنگ‌سازی شکل گرفته کاهش چشمگیر تلفات در چهارشنبه سوری مهاباد را شاهد بودیم.

 ایرج شجاعی افزود: شهرستان مهاباد در بخش گاز، راه روستایی، پایداری برق روستایی، بهداشت و درمان، پایداری آب رشد و توسعه داشته است.

 وی ادامه داد: در سال ۹۷ تصفیه خانه آب مهاباد مجهز به سیستم داف با اعتباری حدود ۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید که ظرفیت آن برای افق ۲۵ ساله مهاباد طراحی شده است.

 شجاعی اظهار داشت: تبدیل مهاباد به منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند یک تحول عظیم در شهرستان ایجاد کنند که این امر از طریق نماینده مهاباد مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

 فرماندار مهاباد ضمن تشکر از بردباری پرسنل شهرداری افزود: شورا و شهرداری مهاباد در تلاشند تا بتوانند مشکلات مالی و حقوقی پرسنل خود را برطرف کنند و با توجه به برنامه‌های که در دست اقدام دارند امیدواریم مشکلات به زودی برطرف شود.

وی در پایان گفت: عنوان شهر اول خلاق ایران در عرصه کتابخوانی برازنده مهاباد است و تلاش های کتابداران نیز شایان تقدیر است.