سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 اسفند  ::  17:50

مدیرکل جدید آموزش و پرورش آذربایجان غربی معرفی شد

سرویس آذربایجان غربی-«ابراهیم محمدی» به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی معرفی شد.

 

به گزارش خبرنگار کردپرس، ظهر امروز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی که در سالن برق ارومیه برگزار شد، «ابراهیم محمدی» به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی معرفی شد.

محمدی کارشناس ارشد فیزیکی است که از سال 93 معاونت پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش آذربایجان غربی  را در اختیار داشته است.

35 سال خدمت فریدون سید مصطفوی مدیرکل سابق آموزش و پرورش آذربایجان غربی در 16 مهرماه به اتمام رسیده اما به علت تقارن آن با آغاز سال تحصیلی، مراسم تودیع وی به تعویق افتاد و در آذرماه «اردشیر سید سیاح» به عنوان سرپرست اداره کل آموزش و پرروش استان منصوب شد

  «ابراهیم محمدی» مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در مراسم معارفه خود گفت:آموزش پرورش یکی از حساس ترین شرایط خود را طی می کند انتظارات از آموزش و پرورش انتظارات بالایی است و قطعا با همدلی مسئولین و خیرین و مردم به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: اخلاق مداری ؛اخلاق در ادب و سیاست و اقتصاد و اجتماع و روابط اجتماعی انسانی که از ارکان نظام برنامه درسی ماست را ادامه خواهیم داد.

محمدی در ادامه گفت: ما متولی فرهنگ جامعه هستیم که می خواهیم دانش آموزان را به مدارج عالیه برسانیم .به همین دلیل توجه به ارتقا مقام و منزلت معنوی معلمان از برنامه های دائمی بنده خواهد شد و  در مقابل کسانی که جایگاه معلمی را خدشه دار کنند می ایستم

فریدون سید مصطفوی مدیر کل سابق اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در آیین تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:سه شاخص درآمد مردم، سواد و بهداشت در استان نگران کننده بود و در این میان پراکندگی، طولی بودن استان و بحث قومی، دینی و مذهبی و کمبود اعتبارات مطرح است که گریبانگیر آموزش و پرورش است که با این همه مشکلات مدیریت نهاد آموزش و پرورش بسیار مشکل است.

وی افزود:همزمان با اداره کرد امور توجه به اخلاق و رعایت حرمت معلم و مدرسه بسیار مهم است که با همت مدیران و همدلی بین مدیران دستگاه های اجرایی این قطار در حال طی مسیر است.

مصطفوی در ادامه گفت:دستهای ناصوابی بودند که در حوزه کاری استان و شهرستانها تاثیر بگذارند که تلاش شد تا سیاسی کاری در این زمینه نداشته باشیم.ورود سیاست به آموزش و پرورش به مانند سم بود وعلی رعم مشکلاتی که ایجاد شد از ورود تمام جریانات سیاسی به آموزش و پرورش جلوگیری شد.

وی در پایان گفت:آذربایجان غربی به هشت هزار کلاس درس تا پایان برنامه ششم توسعه نیاز دارد و کانکس ها مشکل اصلی هستند.

اردشیر سید سیاح سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این آیین اظهار کرد: آموزش و پرورش استان در ایام مدیریت مدیر کل سابق ایام کم حاشیه ای را داشت که بیانگر راهبری های وی بود.

نهادینه کردن اخلاق مداری ، پرهیز از سیاست زدگی در استان ،نگاه جدی به شهدا و خانواده انان، احیای تاریخ و پیشینه اموزش و پرورش، مدارس ماندگار، چاپ و نشر دهها کتاب ، توسعه باشگاههای رفاهی و آموزشی، جاری ساختن روحیه تولید و مهارت آموزی، راه اندازی آکادمی های ورزشی و حرکت به سوی عدالت آموزشی جزو اقداماتی بود که در دوره مدیرکلی مدیر سابق این مجموعه حاصل شد.