انتشار:  چهارشنبه 10 مهر 1398  ::  15:35   

معاون توسعه مدیریت وزیر فرهنگ:

رمز پیشرفت تنها جاده سازی نیست باید فرهنگ استفاده از امکانات به وجود بیاید/ کتاب و کتابخوانی امروز تنها یک شعار است

سرویس کردستان- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: : رمز پیشرفت تنهاجاده‌سازی و ساخت و ساز نیست چرا که تا زمانیکه فرهنگ مصرف و بهره گیری از این امکانات نباشد به هدف مورد نظر که‌ توسعه است، دست پیدا نمی کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، لادن حیدری، پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان اظهار داشت: امروزه کتاب ‌و کتابخوانی به امری شعاری و تکراری در جامعه تبدیل شده که باید تلاش شود این مهم از مدار شعار جدا شده و به عمل تبدیل شود.

او پایین بودن سرانه مطالعه را فاجعه ای خواند که از تلاطم اقتصادی فاجعه بارتر است و افزود: اگر معتقدیم که کشور شایسته رشد و توسعه است و در هیچ زمینه ای از سایر کشورها عقب نیستیم ولی دشمنان می‌خواهند جلوی پیشرفت را بگیرند لذا چاره ای جز بالا بردن علم و دانش جامعه نداریم.

حیدری خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری برای علم، دانش و آگاهی نه تنها زودبازده نیست، بلکه ثمرات و نتایج آن کشور را در برابر هجمه ها و ترفندهای مختلف دشمنان صیانت می‌کند.

حیدری با بیان اینکه کمترین دستاورد حمایت از چاپ و نشر کتاب توسعه یافتگی است، گفت: باید برای ورود کتاب به میان ضروریات زندگی مردم هزینه کرد و خلاقیت و اندیشه را به افراد جامعه تزریق کنیم.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان هم در این آیین به نقش بسزای نمایشگاه کتاب در توان فکری و دانش مخاطبان اشاره کرد و گفت: نمایشگاه کتاب رویداد فرهنگی بزرگی است که در استان کردستان برگزار می شود و این چندمین بار است که با تلاش دست اندرکاران در سنندج برپا می‌شود بنابراین امیدواریم بتوانیم از حضور ناشران استفاده کافی را ببریم.