انتشار:  چهارشنبه 10 مهر 1398  ::  16:44   

قائم مقام وزیر روشنبیری اقلیم کردستان عراق؛

نه ما در سنندج مهمانیم نه شما در اربیل/ کتاب پایان بخش جنگ هاست

سرویس کردستان- قائم مقام وزیر روشنبیری اقلیم کردستان عراق در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با اشاره به ارتباطات گسترده فرهنگی میان مردم کردستان و مردم ایران با مردم کردستان عراق گفت: ما خود را در سنندج، سرزمین مستوره اردلان و مردوخ و آبیدر مهمان نمی دانیم و شما را هم در اربیل مهمان نمی پنداریم.

به گزارش کُرد پرس، سالار عثمان با بیان اینکه این نمایشگاه یکی از اقدامات فرهنگی مناسب است و امیدواریم تداوم داشته باشد آمادگی اقلیم کردستان عراق برای شرکت در نمایشگاه های کتاب و رویدادهای فرهنگی در هر نقطه ای از ایران اعلام کرد و گفت: کردستان سرزمین نوا، موسیقی و آشتی و صلح است.

وی با اشاره به اینکه مردم دنیا همواره نیاز به برقراری ارتباط با یکدیگر  دارند، اضافه کرد: جنگ و جدل مردم خاورمیانه را خسته کرده است و ایران و حکومت اقلیم کردستان عراق با ارتباط با هم در راستای برقراری آشتی و صلح در منطقه تلاش می کنند.

قائم مقام وزیر روشنبیری اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب رویدادی فرهنگی است، افزود: در دنیای پررونق فرهنگ، کتاب جزء مهمی است که می تواند با برقراری ارتباط بین ملت ها، پایان بخش جنگ ها هم شود.

سالار عثمان یادآور شد: از طریق کتاب می توان دشمنی ها را به دوستی تبدیل کرد و مرزها را از میان برد و صلح وآشتی را در دنیا برقرار کرد.

وی با اشاره به اینکه وزارت روشنبیری اقلیم کردستان عراق در هر برنامه فرهنگی آمادگی مشارکت دارد، خاطرنشان کرد: بی شک از طریق فرهنگ و کتاب می توانیم بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کنیم.

قائم مقام وزیر روشنبیری اقلیم کردستان عراق از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان برای دعوت در برنامه های فرهنگی هم چون نمایشگاه کتاب قدردانی کرد.