انتشار:  یک‌شنبه 27 اسفند  ::  20:28   

سخنگوی حکومت ترکیه:

پاکسازی تله های انفجاری و بمب های کار گذاشته شده در عفرین ادامه دارد/ کار ما در عفرین به پایان نرسیده است

سرویس ترکیه - بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با تاکید بر این که کارمان در عفرین به پایان نرسیده است گفت: در حال حاضر پاکسازی تله های انفجاری و بمب های کار گذاشته شده در عفرین ادامه دارد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین تحولات رخ داده در عفرین و کنترل مرکز عفرین توسط نیروهای ارتش آزاد سوریه – ارتش ترکیه عنوان کرده است: برای عادی شدن زندگی در مناطق پاکسازی شده از ترور اقدامات سرعت بخشیده شده است. در منطقه صلح، امنیت، ثبات و آرامش را بار دیگر تاسیس خواهیم کرد. امروز در سالگرد 103مین سال پیروزی نبرد چاناک قلعه، عفرین از تروریست ها پاکسازی شده است. گروه های ترویستی و منابع قدرت تاریک آنان یک بار دیگر شکست خوردند.

وی در اظهارات خود با اشاره به این که تركيه وارد یک مرحله مهم شده است، تصریح کرد: مرکز عفرین به عنوان یک شهر بزرگ تحت کنترل درآمده است. هنوز پاکسازی شهر از تله های انفجاری و بمب ها ادامه دارد. کارمان تمام نشده است. ابتدا عفرین را از بمب ها، تله ها و سلاح ها پاکسازی خواهیم کرد. سپس مناطق خارج از عفرین و وابسته به عفرین تحت کنترل درخواهد آمد و تمام منطقه از بمب ها و تله ها و سلاح ها پاکسازی خواهد شد. بعد از آن که کنترل و پاکسازی ها تماماً به اتمام رسید اقدامات برای عادی سازی در شهر سرعت بخشیده خواهد شد. زیر بنا و روبنای شهر بازسازی خواهد شد. تدابیر برای دسترسی به مواد غذایی و اقلام دارویی اتخاذ خواهد شد. یعنی هنوز کار ما به اتمام نرسیده است، اقدامات زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

معاون نخست وزیر ترکیه در ادامه خاطرنشان کرد: در عفرین كار ترور و تروریست ها تمام شده است. ظلم و فشاری که گروه های تروریستی بر روی مردم عفرین اعمال می کردند دیگر به اتمام رسیده است. پروژه کریدور ترورو و دولت ترور از بین رفته است. 

 

کد خبرنگار: 30102