انتشار:  دوشنبه 15 مهر 1398  ::  13:23   

نگرانی برخی کشورها از پیامدهای حمله ترکیه به کردهای سوریه

سرویس جهان- برخی کشورها احتمال رها شدن اعضای بازداشت شده داعش و زنان و کودکان آنان توسط نیروهای کرد سوریه را مهم ترین پیامد حمله ترکیه به کردهای سوریه دانسته اند.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه بعد از گرفتن چراغ سبز آمریکا، متحد اصلی کردهای سوریه برای حمله به منطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه، از قریب الوقوع بودن این حمله خبر داده است. همزمان برخی خبرها حاکی از بیرون رفتن نیروهای آمریکا از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در نزدیکی مرز ترکیه است.

رسانه های استرالیا با اشاره به این که دهها تن از شهروندان این کشور در اردوگاه های تحت کنترل نیروهای کرد سوریه به سر می برند نسبت به سرنوشت این افراد بعد از حمله ترکیه ابراز نگرانی کرده اند.

کردها که بیش از یک چهام خاک سوریه را در جریان جنگ 5 سال گذشته با داعش و در کنار حمایت های آمریکا تحت کنترل خود در آورده اند نسبت به همه گیر شدن جنگ ترکیه علیه کردها هشدار داده و تاکید کرده اند که حمله ترکیه به نبردی فراگیر در سراسر مرز سوریه با ترکیه تبدیل خواهد شد. این در حالی است که حدود 10000 جنگجوی داعشی خارجی در زندان های تحت کنترل کردها در نزدیکی مرزهای ترکیه به سر می برند.

رسانه های استرالیا از تلاش فعالان این کشور برای بازگرداندن دهها تن از اتباع این کشور از اردوگاه های تحت کنترل کردهای سوریه خبر داده اند.

دیجیتال ژورنال آمریکا هم از نگرانی کشورها از سرنوشت زندانیان داعشی در زندان های تحت کنترل کردهای سوریه خبر داده است زیرا کردهای سوریه اعلام کرده اند با شیوع درگیری میان کردها و ارتش ترکیه در شمال سوریه، کردها نیروی کافی برای محافظت از زندانیان داعش نخواهند داشت و ممکن است داعش از این فرصت برای سازماندهی مجدد خود استفاده کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#داعش