انتشار:  دوشنبه 28 اسفند  ::  08:53   

هشدار در مورد قصد ترکیه برای اشغال اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مشاور مذهبی دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان با اشاره به پیشروی و عملیات نظامی ارتش ترکیه در 15 کیلومتری خاک اقلیم کردستان علیه پ.ک.ک، هشدار داد اگر احزاب و مقامات اقلیم اقدامی جدی انجام ندهند، ترکیه اقلیم را اشغال می کند.

به گزارش کردپرس، ملا نیازیی هورامانی در گفتگو با آژانس خبری روژنیوز، با اشاره به حمله شدید و همه جانبه ارتش ترکیه به کردهای سوریه در عفرین و اشغال این منطقه و پیشروی ارتش این کشور در 15 کیلومتری خاک اقلیم کردستان، تأکید کرد که این کشور قصد اشغال اقلیم کردستان را نیز دارد و اگر احزاب و مقامات اقلیم در خصوص اشغال عفرین موضع گیری جدی نداشته باشند، ترکیه اقلیم را نیز اشغال می کند.

وی افزود که ترکیه در عفرین دست به نسل‌کشی  و انجام بزرگ‌ترین ظلم علیه کردها زده است و قصد واقعی  این کشور فقط اشغال عفرین نیست، بلکه با تمامی کردها در منطقه دشمنی داشته و باید تک تک کردها این خطر را درک کرده و موضع جدی و عملی در خصوص این اقدامات ترکیه، از خود نشان دهند.

مشاور مذهبی دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان همچنین گفت که اتحادیه میهنی کردستان، از ابتدای حمله ترکیه به عفرین این حمله را محکوم کرده و موضع جدی تری نیز در این مورد اتخاذ خواهد کرد.

ارتش ترکیه از سه ماه گذشته حمله شدیدی را از طریق زمینی  هوایی و با استفاده از سلاح های سنگین، علیه کردهای سوریه در عفرین آغاز کرده و این منطقه را اشغال کرده و از هفته گذشته نیز با پیشروی در 15 کیلومتری خاک اقلیم کردستان در منطقه سیدکان نیروهای خود را در روستاهای منطقه آزادانه مستقر کرده و اقدام به عملیات نظامی گسترده ای از طریق زمین و هوا، علیه پ.ک.ک، در خاک اقلیم کرده است.

مقامات ترک در هفته های اخیر اعلام کردند که با دولت عراق در مورد حمله به پ.ک.ک در اقلیم کردستان به توافق رسیده اند.

از سوی دیگر نیز علی محمد صالح نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان، در پیامی خطاب به مقامات اقلیم کردستان، عراق و جامعه جهانی در مورد خطرات و عواقب پیشرفت عملیات نظامی ترکیه علیه پ.ک.ک در عمق 15 کیلومتری خاک اقلیم، هشدار داد.