انتشار:  دوشنبه 28 اسفند  ::  14:35   

سخنگوی حکومت ترکیه:

بخش بزرگی از سلاح های آمریکایی YPG در عفرین دست نیروهای ارتش ترکیه افتاده است/ YPG از عفرین عقب نشینی نکرده است؛ فرار کرده است

سرویس ترکیه - بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ورود نیروهای نظامی ارتش ترکیه به داخل عفرین عنوان کرده است: YPG از عفرین عقب نشینی نکرده است بلکه فرار کرده است/ بخش بزرگی از سلاح ها و مهماتی را که آمریکا به نیروهای YPG تحویل داده بود در عفرین به دست نیروهای ارتش ترکیه افتاده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ورود نیروهای نظامی ارتش ترکیه به داخل عفرین عنوان کرده است: YPG از عفرین عقب نشینی نکرده است. تاکید کردن روی این مسئله بسیار مهم است. برخی رسانه های نزدیک به گروه های تروریستی بر این مسئله تاکید می کنند که نیروهای YPG از آنجا عقب نشینی کرده اند. قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که آنان عقب نشینی نکردند ترسیده و فرار کردند. فهمیده اند که دیگر نمی توانند در برابر نیروهای مسلح ترکیه بیش از این دوام بیاورند. به همین خاطر از آنجا فرار کرده اند. زمانی که به مهمات و تسلیحاتی که در منطقه به دست نیروهای ارتش ترکیه افتاده است نگاه کنید این واقعیت را کاملا درک خواهید کرد. اگر آنان از آنجا مجبور به فرار نشده و یا تاکتیک و استراتژی از پیش طراحی شده از آنجا خارج شده بودند سلاح ها و مهمات را از آنجا با خود می بردند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: نیروهای YPG قبل از فرار از عفرین تعداد بسیار زیادی تله های انفجاری و بمب کار گذاشته اند. در اثر یکی از این انفجارها در آنجا غیرنظامیان و نظامیان ارتش آزاد سوریه کشته شده اند. ابتدا باید تمام تله های انفجاری در آنجا را پاکسازی کنیم. بخش بزرگی از سلاح ها و مهماتی را که آمریکا به نیروهای YPG تحویل داده بود در عفرین به دست نیروهای ارتش ترکیه افتاده است.

 

کد خبرنگار: 30102