انتشار:  دوشنبه 28 اسفند  ::  14:54   

سخنگوی دفتر العبادی:

بغداد حقوق کارمندان اقلیم کردستان را به طور کامل پرداخت نمی‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دفتر نخست وزیر عراق تاکید کرد که بغداد حقوق کارمندان اقلیم کردستان را به طور کامل پرداخت نمی کند و تکمیل آن بر عهده اربیل است.

به گزارش کردپرس، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در واکنش به گزارش های حاکی از پرداخت تنها یک چهارم حقوق کارمندان اقلیم کردستان اعلام کرد که دولت فدرال مبلغ 318 میلیارد دینار را پرداخت کرده تا میان تمامی کارمندان اقلیم توزیع شود.

الحدیثی در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم در این باره افزود: مکانیزم پرداخت حقوق برای دولت فدرال این گونه است که یک مبلغ را اختصاص می دهد و مبلغ باقی مانده مورد نیاز برای پرداخت کامل حقوق کارمندان در اقلیم کردستان از صادرات نفت میدان های واقع در اقلیم تامین می شود.

سخنگوی دفتر نخست وزیر عراق همچنین اظهار داشت: اقلیم روزانه نزدیک به 300 هزار بشکه نفت صادر می کند و دولت اقلیم باید مبلغ ارسال شده از سوی دولت فدرال را تکمیل کند تا همانند کارمندان در سایر استان های عراق، پرداخت عادلانه و منصفانه حقوق کارمندان اقلیم نیز تضمین شود.

این در حالی است که پیشتر دفتر العبادی اعلام کرده بود که وزارت دارایی دولت فدرال عراق حقوق تمامی کارمندان اقلیم کردستان از جمله نیروهای پیشمرگه را پرداخت کرده و به نظارت دقیق خود برای تضمین واریز حقوق به حساب کارمندان ادامه خواهد داد.