انتشار:  دوشنبه 28 اسفند  ::  16:24   

واکنش اتحادیه اروپا به تسلط ترکیه و شورشیان سوری بر شهر عفرین

سرویس جهان- رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصرف عفرین توسط نیروهای ارتش ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه گفت: «من از این بابت نگران هستم.»

 

به گزارش کردپرس به نقل از آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصرف شهر کردنشین عفرین در سوریه از سوی ارتش ترکیه، ضمن انتقاد از این اقدام ترکیه گفت:« من از این بابت نگران هستیم.»

وی به خبرنگاران در بروکسل گفت: قرار بود تلاش های بین المللی در سوریه بر کاستن از اقدامات انظامی و نه افزایش این اقدامات متمرکز باشد.

در همین حال آلدار خلیل یکی از مقامات ارشد کرد سوریه اقدام ترکیه به تصرف عفرین را اشغال گری خواند و به آسوشیتدپرس گفت سایر نقاط سوریه نیز از این اقدام ترکیه تاثیر می پذیرند.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز یک روز پس از تصرف عفرین به دست ارتش ترکیه و شورشیان سوری تحت حمایت این کشور، از غارت گسترده خانه ها و مغازه ها در شهر عفرین از سوی نیروهای شورشیان تحت حمایت ترکیه خبر داده است. خبرگزاری فرانس پرس با انتشار تصاویری غارت عفرین را به تصویر کشده است.

روز گذشته 18 مارش 2018، ارتش ترکیه و شورشیان تحت حمایت ترکیه پس از گذشت 58 روز از آغاز عملیات موسوم به شاخه زیتون مرکز کانتون عفرین را تصرف کردند.

کد خبرنگار: 40101