انتشار:  چهارشنبه 1 فروردین  ::  14:36   

عضو رهبری حزب دمکرات کردستان عراق:

پ.ک.ک از شنگال خارج نشود، ترکیه لشکرکشی خواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یکی از اعضای رهبری حزب دمکرات کردستان (پارتی) از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) درخواست کرد برای جلوگیری از حمله ترکیه به شنگال از این منطقه و دیگر مناطق اقلیم کردستان خارج شود.

به گزارش کردپرس، علی عونی عضو رهبری حزب دمکرات کردستان عراق در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت: لازم است پ.ک.ک در کمترین زمان ممکن از کوهستان شنگال خارج شود تا بهانه ای در دست ترکیه برای حمله و لشکرکشی به شنگال نباشد.

عونی تصریح کرد: ما پیشتر اعلام کرده بودیم که پ.ک.ک تبدیل به عامل و بهانه ای برای لشکرکشی ارتش ترکیه به لالش و شنگال خواهد شد و در نهایت این مناطق به مناطق سوخته تبدیل خواهند شد.

وی در ادامه آورده است: پ.ک.ک موجب ورود ارتش ترکیه به شنگال خواهد شد، همان گونه که موجب شد این ارتش وارد بامرنی شود، اما آن ها همیشه به همه انحا ما را متهم می کنند.

شایان ذکر است که پیشتر مقامات دولت ترکیه اعلام کرده بودند در ادامه عملیات علیه پ.ک.ک؛ در شمال عراق نیز علیه این حزب وارد عملیات خواهد شد و در این باره با بغداد توافق کرده اند.

بر اساس منابع خبری اقلیم کردستان نیز طی هفته های اخیر ارتش ترکیه در مناطقی از اقلیم کردستان اقدام به افزایش نیرو و تحرکات نظامی کرده است و در برخی مناطق هم با پ.ک.ک درگیر شده است.