انتشار:  چهارشنبه 1 فروردین  ::  15:01   

دست رد پ.ک.ک بر سینه پارتی برای خروج از شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سخنگوی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در پاسخ به درخواست یکی از رهبران حزب دمکرات کردستان (پارتی) برای خروج از شنگال به منظور جلوگیری از لشکرکشی ترکیه به این منطقه، تاکید کرد که نیروهای این حزب از هیچ یک از مناطقی که در آن ها مستقر هستند خارج نخواهند شد.

به گزارش کردپرس، سرحد وارتو سخنگوی پ.ک.ک در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، در خصوص درخواست ها از این حزب برای خروج از شمال عراق به منظور جلوگیری از حمله ارتش ترکیه به این مناطق، گفت: لازم است هر شخصیت و حزبی این واقعیت را به خوبی درک کند که هدف ترکیه در کردستان عراق و کردستان سوریه، مردم کرد و سرزمین آن ها است و حضور پ.ک.ک بهانه ای بیش نیست.

وارتو افزود: لازم است تحلیلی درست و دقیق از مسئله تجاوز ترکیه به شنگال و اقلیم کردستان ارائه گردد، این که ترکیه حضور پ. ک. ک را بهانه قرار داده واقعیت دارد، اما اقدامات ترکیه در کردستان عراق و کردستان سوریه برای اشغال آن ها است.

سخنگوی پ. ک. ک درباره موضع نهایی این حزب در خصوص درخواست ها برای خروج از کردستان عراق و دیگر مناطق، گفت:  تصمیم پ. ک. ک این است که تا آخرین قطره خون در مناطقی که مستقر هستیم، باقی خواهیم ماند و از هیچ منطقه ای هم عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: پ. ک. ک مخالف جنگ و خواستار صلح می باشد و خواستار حل و فصل مسئله کرد از راه های مسالمت آمیز و صلح طلبانه است و لشکر کشی به کردستان عراق و یا کردستان سوریه غیرقانونی و نامشروع می باشد.

اظهارات سخنگوی پ.ک.ک پاسخی است به علی عونی از رهبران حزب دمکرات کردستان عراق که از این حزب درخواست کرده بود به منظور جلوگیری از لشکرکشی ترکیه به شنگال واقع در استان نینوا از این منطقه و مناطق دیگر خارج شود.