انتشار:  شنبه 18 فروردین  ::  10:01   

جوان ترین شهردار کشور در استان ایلام منصوب شد/توجه دولت به اعتبارات مالی شهرهای کوچک

سرویس استان ایلام- جوان ترین شهردار کشور در آیینی که در شهر سرابله مرکز شهرستان چرداول استان ایلام برگزار شد به عنوان شهردار این شهر معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، روح اله پریزاد دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری بوده و هم اکنون 28 سال سن دارد  که به عنوان جوان ترین شهردار کشور مسئولیت شهرداری شهر سرابله را از این پس عهده دار می شود.
فرماندار  شهرستان چرداول در آیین معارفه شهردار جدید سرابله در سخنانی با اشاره به اینکه جوان گرایی در حوزه مدیریت کشور از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است گفت: انتصاب شهردار جوان سرابله در راستای همین رویکرد دولت تدبیر و امید است.
 مراد یگانه با عنوان اینکه شهرهای کوچک از جمله شهرداری سرآبله با مشکلاتی از جمله کمبود درآمدها و وضعیت نامطلوب مالی مواجه هستند تصریح کرد: شهرداری ها  لازم است با خلاقیت و استفاده از علم روز و مشارکت دادن مردم در برنامه های شهرداری نسبت به کسب درآمد پایدار برای شهرداری اقدام کنند.
وی افزود: البته دولت نیز به شهرهای کوچک ،محروم و فاقد درآمد مناسب نیز نگاه ویژه ای داشته و تلاش می کند از مشکلات مالی آنان بکاهد که در همین زمینه سال گذشته اعتبارات شهری سرابله به عنوان مرکز شهر چرداول نسبت به قبل حدود 2 و نیم برابر شده بود و امسال نیز در نظر است نگاه ویژه ای به اعتبارات این شهر داشته باشیم.
فرماندار چرداول با اشاره به بحرانهایی که در زمینه کمبود منابع آب وجود دارد گفت: از شهرداری می خواهیم با توجه به این مهم نسبت به صرفه جویی در مصرف آب برنامه ریزی و حداقل از آب آشامیدنی برای فضاهای شهری استفاده نشود.