سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 17 فروردین  ::  23:07

ماموستا صابر خدامرادی در خطبه های نماز جمعه

کلید تدبیر به جای باز کردن درها همه روزنه ها را هم بست/ وعده های روحانی به مردم کردستان اجرایی نشد

سرویس کردستان- ماموستا صابر خدامردای امام جماعت. مسجد شهرک «قَوَخ» شهرستان سقز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در کشور خصوصا در کردستان از این وضعیت  انتقاد کرد و گفت: عملکرد دولت تدبیر و امید مردم کردستان را از رای خود پشیمان کرد.

به گزارش کرد پرس، ماموستا خدامرادی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی به هیچ وجه مناسب نیست و شاهدیم که نرخ پول ملی روز به روز در مقابل ارزهای خارجی تضعیف می شود، گفت: فساد در حال گسترش است و مسئولان دولتی هم غیر از اظهارات بی پشتوانه و وعده های تو خالی کاری در این حوزه انجام نمی دهند.

بستن مرزها مغازه داران را ورشکست کرده است

وی با اشاره به مشکلاتی که در مرزهای استان کردستان در قالب طرح ساماندهی کولبری به وجود آمده است، گفت: با بستن مرزها حق گمرک را تا حدی بالا برده اند، که مغازه داران و کاسبان استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته اند و دست مردم هم از همان اندک درآمدی که به سختی به دست می آمد کوتاه شده است.

وی خطاب به مسئولان دولتی گفت: اگر کاری از دستتان بر نمی آید یا نمی خواهید کاری برای این مردم انجام دهید حداقل روزنه های قبلی را نبندید و مرزها را به حالت سابق بر گردانید.

ماموستا خدا مرادی با بیان اینکه مردم استان کردستان در انتخابات سال گذشته با امیدهای فراوان به آقای روحانی آن رای بالا را دادند، گفت: متاسفانه آقای روحانی و دولت، بعد از انتخابات همه امیدهای مردم را تبدیل به ناامیدی کردند و اگر الان به عقب بر گردیم مردم هرگز چنین رای را به ایشان نخواهند داد. شعارهای انتخاباتی فراموش شده است

وی با اشاره به وعده های فراوان روحانی در ایام انتخابات گفت: مردم کردستان اکنون حق دارند بپرسند رای شان کجا رفته و سرنوشت آن وعده ها مانند وزیر کرد و اهل سنت، انتصاب استاندار  اهل سنت و از همه مهم تر بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی و سرمایه گذاری و... چه شده است؟

وی افزود: وعده های فریبنده ای به مردم داده شد که هیچ یک عملی نشده است. این وعده ها پیش کش، حال مردم به نان شب محتاج شده اند. آمار بیکاری، طلاق و اعتیاد روز به روز در حال افزایش و آمار ازدواج رو به کاهش است. مسئولان اگر نمی توانند دولت را اداره کنند بهتر است از سمت خود استعفا دهند.