انتشار:  دوشنبه 15 مهر 1398  ::  21:48   

حمایت قاطع مسعود بارزانی و ایاد علاوی از عادل عبدالمهدی

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و رهبر ائتلاف الوطنیه بر حمایت قاطع خود از نخست وزیر عراق تاکید کردند.

 

به گزارش کردپرس، مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) امروز دو شنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ در اربیل با  ایاد علاوی رهبر ائتلاف الوطنیه عراق دیدار کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از این دیدار، بارزانی و علاوی ضمن  بحث و بررسی اوضاع کنونی عراق و رویدادها و اعتراضات چند روز اخیر در بغداد و چند استان دیگر عراق، بر سر چند موضوع به ویژه مخالفت با هر نوع تغییری در عراق خارج از قانون اساسی و چارچوب های مورد پذیرش، تاکید کردند.

طرفین پشتیبانی خود از دولت عادل عبدالمهدی را اعلام و تاکید کردند: حمایت کامل خود را از دولت کنونی عراق به ریاست دکتر عادل عبدالمهدی اعلام می کنیم و خواستار تلاش وی برای ایجاد ثبات و کنترل اوضاع و مجازات مفسدین اقتصادی و همچنین عوامل کشته و مجروح شدن مردم بی گناه هستیم.

رهبران پارتی و ائتلاف الوطنیه ضمن تاکید بر حفظ کرامت شهروندان عراقی از همه طیف ها و اقشار جامعه، وجود هماهنگی فی مابین در موارد ضروری را لازم دانستند.

 بارزانی و علاوی  ضمن تسلیت به خانواده و وابستگان قربانیان رویدادهای اخیر عراق و آرزوی بهبود مجروحان، از دولت درخواست پیگیری مسائل و مشکلات مجروحان و جبران خسارت آن ها را کرده اند.

اعلام حمایت رهبر حزب دمکرات کردستان و رهبر ائتلاف الوطنیه از نخست وزیر کنونی عراق در حالی است که یکی از شعارهای معترضان، استعفای دولت بود و مقتدی صدر رهبر جریان صدر در واکنش به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از افراد در جریان تظاهرات اعتراض آمیز اخیر در عراق، خواستار استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

بنا بر اعلام سرلشکر معن، سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق، تظاهرات اعتراض آمیز اخیر در مجموع 104 کشته که هشت نیروی امنیتی نیز در میان آنها به چشم می خورد بر جای گذاشت و همچنین شش هزار و 107 نفر از جمله هزار و 241 نیروی امنیتی زخمی شدند.