انتشار:  سه‌شنبه 21 فروردین  ::  21:17   

اسلام آباد غرب؛ در مسیر پایتخت کتاب ایران

سرویس کرمانشاه- بعد از ظهر روز دوشنبه (٢٠ فروردین) با حضور دکتر جعفری و اعضاء فعال پایتخت کتاب ایران پنجمین جلسه هماهنگی اسلام آباد غرب در مسیر پایتخت کتاب ایران برگزار شد.

به گزارش کردپرس، پنجمین جلسه هماهنگی پایتخت کتاب ایران در اسلام آباد غرب با حضور دکتر جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، پریسا محمدی معاون فرهنگی و رسانه ای و مظفر تیموری معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و راشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.
در این جلسه دکتر جعفری به اهمیت پایتخت کتاب ایران اشاره و بیان داشت : حرکت خوب و روبه رشدی در حوزه پایتخت کتاب ایران  در سطح شهرستان اسلام آباد غرب صورت گرفته است و این حرکت و رویکرد می تواند به ارتقاء سطح فرهنگ و توسعه مطالعه کتاب و کتابخوانی شهرستان کمک کند.
وی افزود : برای پایتخت کتاب ایران باید همه دستگاههای اجرایی به ویژه شورای شهر و شهرداری با مدیریت فرمانداری شهرستان وارد کار شوند و اگر این اتفاق بیافتد یقینا انتخاب اسلام آباد غرب به عنوان پایتخت کتاب ایران دور از دسترس نیست.
در ادمه دکتر پریسا محمدی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به اهمیت این رویداد مهم فرهنگی اشاره و بیان داشت : از همه ظرفیت های ظرفیت های ممکن استان برای اینکه اسلام آباد غرب پایتخت کتاب ایران شود استفاده خواهیم کرد.
وی تاکید کرد : باید اظ پتانسیل بخش خصوصی و سازمانهای مردم نهاد برای تحقق این امر استفاده کرد و با توانمندی و ظرفیتی که اسلام آباد غرب دارد این اتفاق خواهد افتاد.
تیموری معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از تمامی ظرفیت های هنری اداره کل برای تحقق این امر استقبال کرد.
در این جلسه اعضاء دبیرخانه پایتخت کتاب ایران پیشنهادات و نظرات خود را در راستای تحقق موضوع بیان داشتند.