انتشار:  سه‌شنبه 21 فروردین  ::  17:29   

معضلی به نام سرگردانی صدها «زباله گرد» در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به وجود صدها زباله گرد در سطح شهر، گفت: متاسفانه تاکنون مسئول یا دستگاهی برخورد با این معضل اجتماعی را عهده‌دار نشده است.

به گزارش کردپرس اغز روابط عمومی شهرداری کرمانشاه؛  سید احسان احسانی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به وجود صدها زباله گرد در سطح شهر کرمانشاه، گفت: متاسفانه بسیاری از ما بارها در سطح شهر شاهد هستیم که برخی افراد در مخزن های زباله در حال جستجو هستند و زباله‌ها را پراکنده می‌کنند.

وی افزود: این افراد که عمدتا هم معتاد بوده و سر و وضع نامناسب دارند موجب زشتی چهره شهر شده و با بیرون ریختن زباله‌ها از مخزن های زباله محیط شهر را نیز آلوده می کنند.

احسانی با بیان اینکه هیچ مسئول و دستگاهی تاکنون بصورت جدی در بحث برخورد با این افراد ورود پیدا نکرده، گفت: متاسفانه این افراد که تعداد آنها روز به روز در  حال افزایش است در سطح شهر و در میان سطل های  زباله سرگردانند و هیچ کس با آنها برخوردی ندارد.

وی با بیان اینکه شهرداری اهرم  کافی برای برخورد با این افراد ندارند، گفت: نیروهای شهرداری به لحاظ حقوقی نمی‌توانند با این افراد برخورد کنند و تنها زحمت جمع آوری زباله ها برای نیروهای شهرداری مضاعف شده است.

احسانی تصریح کرد: این مسئله را بارها در فرمانداری و استانداری متذکر شده‌ایم، اما هنوز مسئول و دستگاهی در این زمینه ورود نکرده است.

وی افزود: مسئولین استان و شهر کرمانشاه باید دراین زمینه حساس شده و اقدام به جمع آوری این افراد نمایند، زیرا هرچه در این زمینه غفلت و تاخیر صورت گیرد قطعا این چالش اجتماعی روز به روز ابعاد وسیع تری به خود گرفته و برخورد با آن دشوارتر می‌شود