انتشار:  پنج‌شنبه 23 فروردین  ::  20:05   

خسارات سیلاب و رعد و برق در ایلام

سرویس ایلام- بارندگی های قابلو توجه 24 ساعت گذشته در استان ایلام اگرچه که مردم و کشاورزان این استان را شادمان کرده است اما خساراتی را نیز در این استان به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس ، شدت بارندگی های دیروز و امروز در این استان در نقاط شمالی استان خصوصاً شهرستانهای ایلام،ایوان،مهران و ملکشاهی  بیشتر از نقاط دیگر بوده و به همین خاطر عمده این خسارتها نیز در این مناطق بوده است.

در شهر ایلام نیز سیلاب باعث خسارت به زیرساختهای شهری شده و در مرکز این شهر نیز سیلاب وارد برخی مغازه ها ،پاساژها و مراکر خرید شده است.در ایلام طوفان شدید که با سیلاب همراه بوده باعث قطع شدن برخی درختان در این شهر نیز شده است.

قطع گسترده آب آشامیدنی شهر ایلام

اما عمده ترین مشکلی که طوفان و سیلاب در ایلام ایجاد کرده است قطع گسترده آب مصرفی و آشامیدنی در شهر ایلام بوده که از روز چهارشنبه ابتدا در برخی نقاط شهر ایلام و در روز پنجشنبه نیز در بیشتر نقاط شهر ایلام اتفاق افتاده و مشکل قطع اب هنوز ادامه دارد.

در همین ارتباط به دستور استاندار ایلام گروهی از مدیران این استان مسئول پیگیری این موضوع شده و با توجه به قرار گرفتن سد ایلام که تأمین کننده اصلی اب شهر ایلام است در شهرستان ملکشاهی،این گروه جهت بررسی و رفع مشکل قطعی آب شهر ایلام عازم شهرستان ملکشاهی شدند.

بنا به دستور قاسم سلیمانی دشتکی  استاندار ایلام، نوذری معاون سیاسی امنیتی، کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی و اکبری سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری جهت بررسی و رفع مشکل آب شرب شهر عازم شهرستان ملکشاهی شدند.

گفته شده است که عامل اصلی قطع آب شهر ایلام قطعی برق ایستگاههای پمپاژ آب سد ایلام در اثر رعد و برق  روز گذشته بوده است. همچنین بر اثر جاری شدن سیل، خط انتقال آب گل گل ملکشاهی دچار شکستگی شده است.

قطع آب آشامیدنی در شهر ایلام مردم این شهر را با مشکل مواجه کرده است و تاکنون تمهیدات خاصی برای تأمین آب مردم این شهر در نظر گرفته نشده است.

لغو پروازهای فرودگاه ایلام و خسارات سیل به جاده های ارتباطی استان

سیلاب دیروز و امروز استان ایلام همچنین باعث مشک در رفت و آمد خودروهای برون شهری و قطع برخی مسیرهای ارتباطی در این استان شده است.

سیلاب در بخش زرین اباد باعث تخریب یکی از پل های جاده بخش میمک شده و راه ارتباطی این مسیر را قطع کرده است. در جاده ایلام-بدره–دره شهر نیز برخی خودروها به علت سیلابی بودن مسیر از جاده منحرف و در حاشیه های کناری این مسیر سقوط کرده اند.

بارندگی های سیل اسا و طوفان و شرایط نامساعد جوی همچنین باعث لغو پروازهای فرودگاه ایلام در روز پنجشنبه شد.

به گفته مدیر فرودگاه شهدای ایلام، پرواز شرکت آسمان در مسیر تهران - ایلام و پرواز شرکت آسمان در مسیر ایلام به تهران بخاطر نین شرایطی لغو شد.

به گزارش کردپرس،طوفان و بارش شدید تگرگ همچنین باعث خسارت به باغداران ایلامی در شهرستانهای ایلام،بدره،ملکشاهی و ایوان شده است .