انتشار:  جمعه 24 فروردین  ::  09:23

انتقاد معاون وزیر صنعت از نحوه تعامل بانک ها با زلزله زدگان کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- معاون امور اقتصادی‌ بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: پیگیری حل مشکلات مربوط به اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی زلزله زده در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش کردپرس، حسن یونس سینکی پس از بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: به نظر می رسد سیستم بانکی آن چنان که شایسته و بایسته بود ، ساختار تصمیم گیری اش را متناسب با شرایط ویژه ناشی از زلزله ، برای اعطای تسهیلات به آسیب دیدگان اصلاح نکرد.

وی با اشاره به گلایه های صنعتگران از بانک ها ادامه داد: این شیوه بانک ها سبب شده است امکان استفاده از تسهیلات مقرر ابلاغی برای واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله فراهم نشود.

سینکی تصریح کرد: در جلسه ستاد تسهیل استان تصمیمات تازه ای اتخاذ شد و حتما موضوع اعطای تسهیلات را به شکل ویژه پیگیری خواهم کرد تا حل و فصل شود. وی گفت: البته اتفاقات خوبی هم افتاده ، آن طور که مسئولان شهرک صنعتی و فرماندار سرپل ذهاب اعلام می کنند از ۶۷ واحد آسیب دیده در زلزله ، ۱۷ واحد صنعتی به کار بازگشته اند و این به معنای اشتغال دوباره ۲۶۰ نفر است. بر اساس گزارش شاتا، سینکی در خصوص مساله اعطای تسهیلات به واحدهای صنفی نیز گفت: آنها نیز مشکلاتی شبیه واحدهای صنعتی دارند اما شدت آن کمتر است. وی افزود: حل مشکلات واحدهای صنفی را نیز در کمیسیون عالی نظارت پیگیری خواهیم کرد.