سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 25 فروردین  ::  12:44

ولادمیر پوتین:

حمله به سوریه نقش مخربی بر روابط بین المللی دارد

سرویس سوریه- ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با محکومیت حملات نیروهای ائتلاف بین المللی به سوریه با اشاره به نقش مخرب این حملات بر روی روابط بین المللی عنوان کرد: اقدامات آمریکا ایجاد موج جدیدی از پناهندگی در منطقه را تشویق می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با محکومیت حملات نیروهای ائتلاف بین المللی (آمریکا، فرانسه، انگلیس) به سوریه عنوان کرد: این حمله به یک دولت قانونی است که در مبارزه با ترور در صف اول قرار دارد. این حملات بر روی تمام سیستم های روابط بین المللی نقش ویران کننده ای خواهد داشت.

پوتین در ادامه خاطرنشان کرد: روسیه حمله به سوریه ای را که در مبارزه مشروع با ترور از این حکومت حمایت می کند؛ به شدت محکوم می کند. اقدامات آمریکا در سوریه مصیبت انسانی در این کشور را عمیق تر کرده، به مردم عادی رنج های زیادی متحمل می کند و در سوریه یک موج جدیدی از پناهندگی در منطقه را تشویق می کند.

وی تصریح کرد: تنش جدیدی که در سوریه به وجود آمده است دارای پتانسیل اثر گذاری مخرب بر روی تمام روابط بین الملل است. تاریخ همه چیز را در جای خود قرار خواهد داد و در حال حاضر {تاریخ} به دلیل قتل عام های صورت گرفته در یوگوسلاوی سابق، عراق و لیبی به واشنگتن مسئولیت بسیار بزرگی متحمل کرده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد را برای محکومیت حملات آمریکا و متحدهایش به سوریه به تشکیل جلسه فوری دعوت می کنیم.  

 

کد خبرنگار: 30102