انتشار:  شنبه 25 فروردین  ::  14:31   

سخنگوی حکومت ترکیه

ترکیه قبل از حمله به سوریه در جریان عملیات قرار گرفته است/ در حمله به سوریه از پایگاه اینجیرلیک استفاده نشده است

سرویس ترکیه - بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حمله آمریکا و متحدان اروپاییش به سوریه عنوان کرد: ترکیه قبل از حمله به سوریه در جریان عملیات قرار گرفته است اما در این حمله از پایگاه اینجیرلیک استفاده نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حمله آمریکا و متحدان اروپاییش به سوریه عنوان کرد: در خصوص سوریه مواضع ترکیه واضح و آشکار است. ترکیه حملات شیمیایی دولت مرکزی به دوما را محکوم کرده و رفتار کاملا آشکاری در این خصوص داشته است. رئیس جمهور ترکیه با دونالد ترامپ و ولادمیر پوتین تماس تلفنی داشت و به نوعی میان آمریکا و روسیه دست به میانجی گری زد. قبل از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به اهداف تعیین شده در سوریه، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا با رئیس نیروهای مسلح ترکیه تماس تلفنی برقرار کرده است. ترکیه قبل از حمله در جریان عملیات قرار گرفته است. در این عملیات از پایگاه هوایی اینجیرلیک استفاده نشده است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که صلح در سوریه در سایه حرکت برابر جامعه بین المللی میسر خواهد شد گفت: برای حل و فصل بحران باید به زور آزمایی ها در سوریه پایان داده شود و یک راه حل سیاسی بدون حساب های منفعت گرایانه شرط اصلی است. در غیر این صورت باز خون خواهیم دید. ترکیه در خصوص سوریه دیروز در کجا ایستاده بود امروز هم در همانجا ایستاده ست. ترکیه برای تاسیس صلح، حل و فصل سیاسی، امنیت، آرامش و ثبات ماندگار در سوریه همان گونه که تا کنون به مسئولیت های خود عمل کرده است بعد از این نیز عمل خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102