انتشار:  شنبه 25 فروردین  ::  18:20

وزیر امور خارجه ترکیه:

برای حل بحران در سوریه باید هر چه سریعتر به روند سیاسی منتقل شویم

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حملات غرب به سوریه عنوان کرده است: هر چه سریعتر باید به روند سیاسی در سوریه منتقل شویم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حملات غرب به سوریه عنوان کرده است: باید راست و غلط را به خوبی از یکدیگر متمایز کرد. مداخله دیشب یک مداخله علیه دولت مرکزی بود. اگر در این جا یک مداخله علیه سوریه و ملت سوریه باشد ما با آن مخالفت خواهیم کرد. مسئله تنها مسئله استفاده از سلاح های شیمیایی نیست. ما برای صلح و آتش بس در سوریه و برای ایجاد مناطق عاری از درگیری به مدت 1 سال و نیم است که تلاش های زیادی انجام می دهیم. در این جا کشور کلیدی ترکیه است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: متاسفانه علی رغم تمام توافقات به وجود آمده و ایجاد منطقه عاری از درگیری در غوطه شرقی باز ده ها هزار انسان در آنجا کشته شده اند. مداخله صورت گرفته علیه دولت مرکزی بوده و امیدوارم نتیجه بخش بوده باشد. فردا اگر دولت مرکزی به حملات خود ادامه دهد حوادث بزرگتری رخ داده و بحران عمیق تر خواهد شد. در سوریه بحران باز می گردد. هر چه سریعتر باید به روند سیاسی در سوریه منتقل شویم.

 

کد خبرنگار: 30102