انتشار:  شنبه 25 فروردین  ::  22:19

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد:

آمریکا در پی بازگشت دوران جنگ سرد است

سرویس سوریه - بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در اظهاراتی عنوان کرده است: آمریکا فلسفه بازگشت به دوران جنگ سرد را دنبال مي کند.

به گزارش کردپرس به نقل از بی بی سی، بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد که در نشست فوق العاده سازمان ملل متحد با محوریت حملات نیروهای ائتلاف بین المللی به سوریه سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: کشورهای متجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه بدون آنکه تیم حقیقت یاب سازمان منع تسلیحات شیمیایی کار خود را در سوریه آغاز کنند، اقدام به حمله براساس ادعاهای بی ‌اساس کردند. آمریکا، انگلیس و فرانسه باید منشور ملل متحد را بخوانند. آمریکا فلسفه بازگشت به دوران جنگ سرد را دنبال مي کند. آنان معتقد هستند مناطق مورد هدف محل تولید سلاح شیمیایی بوده، اگر آنها چنین چیزی را می ‌دانستند چرا اطلاعات را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی ندادند؟ ما در مقابل هرگونه تجاوز بی تفاوت نخواهیم بود.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تاخیر در اعزام تیم حقیقت یاب به سوریه تصریح کرد: دلایل این تأخیر هنوز مشخص نیست. به رغم اینکه این تیم از دیروز در بیروت بود ولی تا به دمشق برسد یک روز طول کشید گویا به این تیم گفته شد بود صبر کنید تا حمله انجام شود! انگار این کشورها نمی‌خواستند بازرسان بین المللی به دمشق برسند. حمله به مرکز تحقیقات برزه در دمشق در حالی صورت گرفت که تیم سازمان مزبور سال گذشته در بازرسی این مرکز رسما و کتبا اعلام کردند که در مرکز مذکور هیچ گونه شواهدی دال بر وجود مواد شیمیایی پیدا نکرده‌اند.

 

کد خبرنگار: 30102