انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین  ::  01:19

جنگنده ناشناس انبار مهماتي در جنوب حلب را هدف قرار داد

سرویس سوریه- برخی رسانه های منطقه اي مدعی حمله هوایی و انفجار در پایگاه مهمات نیروهای نزديك به دولت سوریه در حلب شدند با این حال رسانه های وابسته به مقاومت این خبر را تکذیب کردند.

به گزارش کردپرس، رسانه های خبری جهان عرب از برخی منابع محلی در سوریه نقل کردند که یک انفجار شدید در یکی از پایگاه های بزرگ تسليحاتي نیروهای هوادار دولت سوریه در کوه "عزان" در حومه جنوبی استان حلب روی داده است.
منابع مذکور که از مخالفان مسلح دولت سوریه هستند در این باره مدعی شدند که حمله هوایی باعث این انفجار در یک پایگاه بزرگ تسليحاتي شده با این حال هویت عامل حمله مشخص نیست .
دیده بان حقوق بشر سوریه به عنوان یک نهاد مستقل مخالف نظام حاکم نیز ادعا کرد که این انفجار نیروهای حامي دولت سوريه را هدف قرار داده و تلفات جانی داشته است.
با این حال شبکه خبری المیادین به نقل از منابع قابل اعتماد گزارش داد که ادعای رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از برخی پایگاه های اینترنتی و کاربران شبکه های اجتماعی مبنی بر حمله هوایی این رژیم به حومه جنوبی حلب عاری از صحت است.
به گفته منابع المیادین، اتصال در سیم های برق در کوه عزان باعث ایجاد یک پرتو نور شده و گروه های مسلح نیز به دنبال آن، این چنین تبلیغ کردند که یک انفجار در نتیجه حمله رژیم صهیونیستی روی داده است.
رسانه جنگی وابسته به حزب الله لبنان نیز وقوع هر گونه انفجاری در حومه جنوبی استان حلب در شمال سوریه را تکذیب کرد.
از سوی دیگر، رسانه های خبری ترکیه و شبکه خبری الجزیره قطر نیز به نقل از برخی منابع محلی مدعی شدند که جنگنده های ناشناس به چهار پایگاه نیروهای دولت سوریه در استان دیرالزور در شرق این کشور حمله کرده و در نتیجه آن نیز چندین انفجار روی داده است.