انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین  ::  09:11   

تماس تلفنی اردوغان و پوتین با محوریت حمله نیروهای ائتلاف به سوریه

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ارزیابی و گفتگو حول محور حملات روز گذشته سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پرداختند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، بر اساس اطلاعات به دست آمده از نهاد ریاست جمهوری ترکیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ارزیابی و گفتگو حول محور حملات روز گذشته سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پرداختند.

اردوغان در این تماس تلفنی تاکید کرد که ترکیه استفاده از سلاح های شیمیایی را به شدت محکوم می کند. وی با تاکید بر کاهش تنش ها در منطقه تصریح کرد نباید اجازه داد تا تنش ها در منطقه بیش از این افزایش پیدا کند.

هر دو رئیس جمهور یک بار دیگر در خصوص همکاری در راستای کاهش تنش ها در سوریه و تلاش برای پیدا کردن راه حل سیاسی بحران به توافق رسیده و تاکید کردند تماس ها میان آنکارا و مسکو چه در زمینه های دو جانبه و چه منطقه ای ادامه پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است، دیروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تداوم تماس های دیپلماتیک خود با رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس نیز تماس تلفنی برقرار کرده بود.

 

کد خبرنگار: 30102