انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین  ::  11:54   

معاون حزب دموکراتیک خلق ها:

شلیک موشک "تام هاوک" در برابر سلاح شیمیایی صلح به ارمغان نمی آورد/ ما در کنار ملت سوریه هستیم

سرویس ترکیه - هوشیار اوزسوی، معاون و مسئول سیاست خارجی حزب دموکراتیک خلق ها اعلام کرد این در کنار ملت سوریه است و گفت شلیک موشک "تام هاوک" در برابر سلاح شیمیایی صلح به ارمغان نمی آورد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، هوشیار اوزسوی، معاون حزب دموکراتیک خلق ها و مسئول سیاست خارجی این حزب در اظهاراتی با اشاره به حملات آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه عنوان کرد: شلیک موشک های تام هاوک در برابر سلاح های شیمیایی نه صلح به ارمغان می آورد نه بحران را حل و فصل می کند. جنگ سوریه در حال حاضر به جنگ قدرت های منطقه ای و جهانی تبدیل شده است. از یک طرف شک و تردیدهایی در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی و از طرف دیگر شلیک موشک های تام هاوک، هر اقدامی جنگ سوریه را عمیق تر می کند. هر اقدامی به عنوان یک تاوان جدید به ملت سوریه باز می گردد.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که ما به عنوان حزب دموکراتیک خلق ها در کنار ملت سوریه هستم، تصریح کرد: اگر قدرت های بین المللی واقعا می خواهند در سوریه یک سیستم عادلانه تاسیس کنند، باید از تمام تلاش های صلح آمیز، چه محلی و چه جهانی، حمایت کرده و به نوعی برای ایجاد یک مکانیزم دیالوگ در راستای صلح و حل و فصل مسائل اقدام کنند. ولی بر اساس شواهد چنین بر می آید که جنگ تشدید خواهد شد. روش های نظامی نمی تواند هیچ مشکلی را حل کند. حکومت حزب عدالت و توسعه ترکیه  نیز در وضعیتی که سوریه در حال حاضر با آن روبه رو شده است نقش بسیار زیادی دارد.

 

کد خبرنگار: 30102