انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین  ::  16:32   

در گفت و گو با کردپرس مطرح شد،

انتقاد رییس مجمع نمایندگان کُردستان از وزارت کشاورزی/وضعیت نامناسب دامداری در کُردستان

سرویس کردستان-رییس مجمع نمایندگان کُردستان سیاستگذاری دولت و دستگاه های اجرایی در زمینه دامداری را ناکارامد و ضعیف عنوان کرد.

علی محمد مرادی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کُردپرس با اشاره به نابسامانی وضعیت دامداری در استان کُردستان ،گفت:قیمت سویا در بازار به ۲۵۵۰ تومان رسیده است و این یعنی سه برابر شده است،همچنین قیمت ذرت به ۱۳۰۰ تومان افزایش یافته که اصلا در بازار پیدا نمی شود.
وی افزود:دلالان آفت بلای صنعت دامداری هستند و نمی گذارند مردم نفس راحتی بکشند و با رانت هایی که در اختیار دارند،موجب اختلال در وضعیت بازار می شوند.
وی ادامه داد:دولت هم دست روی دست گذاشته است و اگر تدبیری در این خصوص به خرج ندهد،وضعیت دامداری در کشور تبدیل با بحران می شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورلی اسلامی ضمن‌بیان این‌مطلب که کشاورزان سرمایه در گردش ندارند،خاطرنشان کرد:امروز دامدار و کشاورز ما هیچ پولی ندارد که به وسیله آن خرید کند و وام نیز به دامداران پرداخت نمی شود.
نماینده قروه و دهگلان تصریح کرد:صنعت دامداری با این‌بی برنامگی به سمت ورشکستگی می رود و دولت هم معطل و مردد در حل مشکلات است.
مرادی با اشاره به نقش دولت و وزارت کشاورزی در حل مشکلات صنعت دامداری در کشور،اظهار کرد:دولت هم مسئول و هم تنظیم کننده این حوزه است و لازم‌ است اقدامات عملی خود را در جهت بهبود این صنعت بکار گیرد تا خسارات بیشتر از این دامداری کشور ما را نابود نکند.