انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین  ::  15:48   

نماینده ولی فقیه در کردستان:

افزایش 10 میلیارد دلاری واردات در سال 96 نسبت به سال 95 نگران کننده است

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اهمیت حمایت از کالاهای ایرانی افزایش 10 میلیارد دلاری واردات در کشور در سال 96 نسبت به سال قبل از آن را نگران کننده دانست.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در نشست تخصصی ائمه جمعه استان که با موضوع حمایت از کالای برگزارشد، گفت: با بیان اینکه جنسی که در داخل تولید می‌شود نباید از خارج از کشور وارد شود و بستر صادرات این کالاها نیز باید فراهم شود، گفت:  در سال گذشته ۱۰ میلیارد دلار بیشتر از سال ۹۵ واردات به کشور داشته‌ایم که این مسئله نگران کننده‌ای است.

نماینده ولی فقیه در کردستان  گفت: دشمن خیلی نامحسوس از طریق همین فضای مجازی فرهنگ‌ها را از بین برده و کانون خانواده‌های ما را هدف قرار داده است.

آیت الله حسینی شاهرودی  افزود: عمل علما تاثیر بیشتری از تبلیغ آنها دارد و هرچه عمل علما و مسوولان درست باشد سخنشان نافذ خواهد شد. مشکلات معیشتی و مباحث مطرح شده از سوی جامعه روحانیون را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات مال موجب پاکی اموال و عدم وابستگی انسان به مادیات می‌شود و بخشش مال و زکات دلبستگی به مال را کم می‌کند از این رو باید در این راستا فرهنگ‌سازی‌های لازم صورت گیرد و مردم بیش از پیش در این زمینه گام بردارند، گفت:  یکی از مسائل مهم توجه به ارتقای سطح معیشت و رفاه روحانیون اهل سنت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف است.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهارداشت: جامعه روحانیون باید در راستای روشن گری و حمایت از دین و خدا و حمایت از ارزش‌ها تمام توان خود را بکار بگیرند.

 

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد:  دو نظام تا قبل از جمهوری اسلامی وجود داشت که هر دو در مقابل دین کار می ‌کردند و به شدت جهان را به سمت حذف دین و ارزش‌های معنوی سوق می‌دادند.

وی بیان‌کرد: انقلاب اسلامی نگاه جهان را به دین برگرداند و تحولی عظیم را در جهان شکل داد.

وی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی این دیدگاه که دین می‌تواند نقش مهم و عمیقی در زندگی، سیاست و غیره انسان‌ها ایفا کند گستره جهانی پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان  گفت: جبهه‌ای که یک طرف آن را اسلام و ارزش‌ های آن و طرف دیگر را مخالفین اسلام تشکیل داده است.

آیت الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: انقلاب اسلامی نظامی است که امروز جبهه‌ای محکم و متحد را ایجاد کرده است و الان بسیاری از کشورهای جهان همراه این جبهه است و همین مسئله خشم دشمنان را افزایش داده است.

وی ادامه داد: پرچم جبهه مقابله با آمریکا و دشمنان اسلام و بشریت دست ایران است و امروز بسیاری از کشورهای جهان دنباله‌ رو ایران هستند.