انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  09:47

جایزه جشنواره آمریکایی به کارگردان کردستانی رسید

سرویس کردستان- سامان حسین‌پور و ناتان کریمی موفق به کسب جایزه نخستین جشنواره جهانی فیلم ۵۷۳ آمریکا شدند.

به گزارش کردپرس؛ این جشنواره که با هدف حمایت از فیلمسازان مستقل برگزار می‌شود؛‌ به آثار دو فیلمساز ایرانی‌الاصل جایزه داد.

جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره به ماهی ساخته سامان حسین‌پور رسید.

این فیلم داستان پیرزن و پیرمردی را روایت می کند که با مشکلی ناشی از کمبود آب مواجه می شوند و باید راه حلی بیاندیشند. ماهی سومین ساخته سامان حسین پور است که پیشتر جوایز متعددی را همچون بهترین فیلم گات مینوت کانادا و بهترین فیلم جشنواره تلویزیون اسلواکی را از آن خود کرده است.

نخستین جشنواره جهانی فیلم ۵۷۳ آمریکا۶ تا ۸ آوریل برگزار شد.

همچنین فیلم کوتاه مردی که یادش می رفت نفس بکشد، چهارمین ساخته سامان حسین پور در سمت نویسنده و کارگردان است که به نخستین سمپوزیوم فیلم، ویدئو و شعر آمریکا راه پیدا کرده است.

این سمپوزیوم که با هدف توجه به آثار شاعرانه و نمایش آثار مستقل برگزار می‌شود؛ در نخستین دوره‌اش میزبان یک فیلم کوتاه ایرانی است.

این فیلم داستان مردی است که در روابط خانوادگی خود دچار مشکلاتی شده است.

نخستین سمپوزیوم فیلم، ویدئو و شعر آمریکا ۲۶ تا ۲۹ آوریل برگزار می‌شود.

سامان حسین پور فیلمساز کردستانی تاکنون  5 فیلم کوتاه داستانی را نوشته و کارگردانی کرده است: یک هیچ، برگ های پاییزی، ماهی، مردی که یادش می رفت نفس بکشد و آخرین آغوش آثار این فیلمساز است، جدیدترین اثر سامان حسین پور به طور مشترک با آکو زندکریمی در مناطق اورامانات کردستان به جلوی دوربین رفت، این اثر فیلم کوتاهی پانزده دقیقه ای با عنوان "ذبح" است که در مراحل پس از تولید خود به سر می برد.