انتشار:  دوشنبه 27 فروردین  ::  11:02   

تاکید پادشاه سعودی و رئیس‌جمهوری عراق بر لزوم گسترش همکاری دوجانبه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - پادشاه عربستان و رئیس جمهوری عراق ضمن بررسی مسائل مورد اهتمام مشترک، بر ضرورت گسترش همکاری میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از الفرات نیوز، نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فواد معصوم، رئیس جمهوری این کشور و سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی بعد از ظهر یک شنبه و در حاشیه بیست و نهمین نشست سران اتحادیه عرب در شهر "ظهران" با یکدیگر دیدار کرده و مسائل مورد اهتمام مشترک و راه های گسترش همکاری میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این بیانیه همچنین آمده که معصوم و سلمان در دیدار خود بر ضرورت همکاری عربستان و عراق برای برقراری صلح و فعالیت مشترک در راستای توسعه کشورهای منطقه تاکید کردند.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار با حضور ابراهیم الجعفری و سلمان الجمیلی، وزای امور خارجه و برنامه ریزی این کشور و شماری از مشاوران خود، ضمن ابراز تمایل برای تحکیم روابط "تاریخی و برادرانه" با عربستان، از توجه و اهتمام این کشور به حفظ وحدت و یکپارچگی خاک کشورش قدردانی کرد.

پادشاه سعودی نیز به نوبه خود با تاکید بر عمق روابط و منافع مشترک میان دو کشور و تبریک دوباره به ملت عراق به مناسبت پیروزی بر تروریسم و دستیابی به خواسته های خود برای شکوفایی و پیشرفت، برای پشتیبانی از این کشور در زمینه های مختلف اعلام آمادگی کرد.